Polski dostawca autonomicznych rozwiązań kurierskich Delivery Couple przejmuje niemiecką spółkę THEO

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polski dostawca autonomicznych rozwiązań kurierskich Delivery Couple przejmuje niemiecką spółkę THEO

Udostępnij:

Delivery Couple, dostawca autonomicznych rozwiązań kurierskich w Polsce dokonał przejęcia niemieckiej spółki THEO – autonomicznej firmy zajmującej się dostawami na ostatnim etapie (last mile delivery), założonej w Berlinie w 2021 roku i wspieranej przez takich inwestorów jak Entrepreneur First, Berkley SkyDeck i Unia Europejska.

Firma Delivery Couple działa w obszarze technologii autonomicznych dostaw, specjalizując się w opracowywaniu najnowocześniejszych autonomicznych robotów dostawczych, tworzonych z myślą o branży dostaw żywności. W ramach strategicznego przejęcia, założyciele THEO, Aswin i Victor, dołączają do zespołu Delivery Couple, pełniąc rolę doradców. Ich doświadczenie i spostrzeżenia mają przyczynić się do sukcesu połączonych firm.

– Cieszymy się, że możemy powitać Aswina i Victora w naszym zespole jako doradców. Ich wiedza i wizja będą nieocenione, gdy będziemy poruszać się po kolejnej fazie innowacji w zakresie autonomicznych dostaw – powiedział Serhii, założyciel Delivery Couple.

Roboty wjeżdżają na nowe rynki

Delivery Couple planuje skorzystać z sieci i technologii THEO, aby w ciągu roku rozpocząć działalność na nowych rynkach, w tym w Niemczech, Włoszech, Norwegii i Belgii. Strategiczna ekspansja jest zgodna z wizją DC, aby dostarczać autonomiczne rozwiązania dostawcze na skalę europejską. Spółka dąży do umocnienia swojej pozycji w sektorze, oferując innowacyjne i efektywne rozwiązania dla naszych klientów na całym kontynencie.

Klienci i partnerzy mogą oczekiwać ulepszonych i płynnych dostaw, ponieważ Delivery Couple nadal wyznacza nowe standardy wydajności i niezawodności w logistyce ostatniej mili.

Czytaj więcej: