Polski edutech Brainly zgarnął 80 milionów dolarów

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Polski edutech Brainly zgarnął 80 milionów dolarów

Udostępnij:

Polski edutech Brainly właśnie otrzymał 80 milionów dolarów w serii D. Finansowanie poprowadził dotychczasowy inwestor Learn Capital oraz Prosus Ventures,  Runa Capital,  MantaRay i General Catalyst Partners.

Brainly to polski startup, który zbudował platformę online do zdalnej pomocy w nauce. Rozwiązanie doskonale wpisało się w pandemiczną rzeczywistość, gdy nauka przeszła na tryb zdalny. Tylko w marcu firma odnotowała rekordowe 200 milionów unikalnych użytkowników. Dodatkowo edutech odnotował wzrost z 150 milionów użytkowników w 2019 roku do 350 milionów obecnie.

– Brainly stał się jedną z największych na świecie społeczności edukacyjnych, który osiągnął znaczący wzrost organiczny w ponad 35 krajach – powiedział cytowany przez serwis techcrunch.com Vinit Sukhija, partner w Learn Capital.

Brainly do tej pory zebrało blisko 150 milionów dolarów i choć nie ujawnia obecnej wyceny, wyobraźnia może zadziałać, bo w 2019 roku przy okazji inwestycji w rundzie C (30 milionów dolarów) edutech został wyceniony na 180 milionów dolarów.

Dalszy rozwój i ekspansja

Zdobyte środki firma planuje przeznaczyć na dalsze budowanie narzędzi, które oferuje uczniom, jak i do realizacji planów ekspansji na niektórych kluczowych rynkach wschodzących, takich jak Indonezja i Brazylia.

– Dziś edukacja online staje się już nie tylko pomocna, ale wręcz obowiązkowa. Od kiedy globalna pandemia koronawirusa zamknęła szkoły, widzimy jak uczniowie, ale też ich rodzice i nauczyciele robią wszystko co w ich mocy, aby kontynuować proces edukacji. To czas, kiedy platformy takie jak Brainly przejmują część tych obowiązków – mówił Michał Gwiazdowski, General Manager Brainly w Polsce, Rosji i Rumunii.