Polski fintech przygotował rozwiązanie dla czeskiej firmy wynajmującej elektryczne pojazdy na minuty

Dodane: 15.10.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Re.volt, nowy gracz na czeskim rynku wynajmu pojazdów na minuty, podjął współpracę z polskim fintechem Straal, który jest dostawcą rozwiązań płatniczych, optymalizacyjnych i ochronnych dla firm z obszaru gospodarki cyfrowej. W efekcie, użytkownicy aplikacji Re.volt mogą płacić za swoje przejazdy w zautomatyzowany sposób przy użyciu kart kredytowych i debetowych.
W ramach współpracy Straal dostarcza czeskiej firmie inteligentną bramkę płatniczą, pakiet autorskich logik optymalizacyjnych, zaawansowane narzędzia ochronne oraz dostęp do intuicyjnego panelu menedżersko-analitycznego Straal Kompas.

Zestaw rozwiązań zaprojektowanych dla Re.volt nie tylko pozwolił czeskiej firmie zintegrować w jej aplikacji mobilnej bramkę płatniczą, ale również zapewnia bezpieczeństwo transakcji oraz zautomatyzowane pobieranie płatności z zapisanych kart.

Misją założonej w 2017 roku firmy Re.volt jest zrewolucjonizowanie czeskiego rynku Mobility-as-a-Service za pomocą floty kompaktowych, ekologicznych pojazdów na minuty. Sieć elektrycznych samochodów i motocykli Re.volt ma pomóc mieszkańcom Pragi przemieszczać się po mieście szybciej, łatwiej i bardziej ekologicznie.

– Podejmując decyzję o wyborze dostawcy usług płatniczych, musieliśmy mieć na uwadze specyfikę sektora Mobility-as-a-Service. Współdzielenie pojazdów opiera się na technologii mobilnej i wymaga doskonałego User Experience  Wybraliśmy firmę Straal ze względu na jej bogate doświadczenie w sektorze MaaS, jak również znajomość rynków Europy Środkowo-Wschodniej. Kolejnym czynnikiem decyzyjnym był też oczywiście sam produkt: rozwiązania płatnicze Straal dają nam pełną kontrolę nad transakcjami naszych klientów dokonywanymi z poziomu aplikacji – tłumaczy Pavel Kuchta, CEO Re.volt.

Dla Straal podjęcie współpracy z Re.volt jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji strategicznych celów firmy.

– Sektor Mobility-as-a-Service jest jednym z filarów nowoczesnej gospodarki cyfrowej. Misją naszej firmy jest dostarczanie innowacyjnym firmom z obszaru cyfrowego rozwiązań monetyzacyjnych, które wpisują się w ich filozofię działania. Cieszymy się, że Re.volt dołączył do grona naszych klientów. Wierzę, że nasza współpraca będzie owocna. Dążymy do tego, aby być dostawcą rozwiązań płatniczych pierwszego wyboru dla europejskich przedsiębiorstw z rynku MaaS a współpraca z Re.volt jest ważnym krokiem przybliżającym nas do tego celu – wyjaśnia Michał Jędraszak, CEO Straal.

W 2018 roku Straal ogłosił partnerstwo z firmą blinkee.city – polskim dostawcą floty elektrycznych skuterów i hulajnóg obecnym na siedmiu europejskich rynkach. W maju 2019 roku firma ogłosiła współpracę z Quick – polskim operatorem sieci hulajnóg elektrycznych działającym w Trójmieście.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem