Polski producent oprogramowania JMMJ zwycięzcą Warsaw Disruption Days/Blockchain

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

19 października zakończyło się trzydniowe wydarzenie Warsaw Disruption Days – Blockchain Hackathon zorganizowane przez grupę SUEZ. Specjalna nagroda od organizatora wydarzenia powędrowała w ręce polskiego producenta oprogramowania – JMMJ.

Inteligentna i zrównoważona gospodarka odpadami to jedno z ważniejszych wyzwań w tworzeniu smart cities (nowoczesnych miast). Wyzwaniem okazuje się jednak łączenie teoretycznych możliwości z realnym rynkiem. Podczas Warsaw Disruption Days/Blockchain specjaliści w zakresie nowych technologii, eksperci od spraw zarządzania odpadami oraz programiści wspólnie poszukiwali rozwiązań technicznych, które miałyby szansę usprawnić gospodarkę odpadową. Nad przebiegiem wydarzenia czuwali eksperci w zakresie gospodarki odpadami, a także stratedzy z Polski i z zagranicy.

Propozycje autorstwa firmy JMMJ zostały ocenione jako najbardziej efektywne, przewyższając podstawowe założenia projektu. – W czasie trwania konkursu nie skupiliśmy się jedynie na ogólnych celach wyznaczonych przez organizatora. Zebraliśmy opinie wielu specjalistów obecnych na konferencji, którzy znają branżę i jej problemy od podszewki. Zrobiliśmy porządny research, badając genezę trudności. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom i stworzyliśmy koncept, który może być zaimplementowany nie tylko w branży gospodarowania odpadami, ale także w innych dziedzinach biznesu – mówi Jacek Malinowski, Chief Technology Officer, JMMJ.

Ilość wytwarzanych odpadów nieustannie się zwiększa, a wymogi regulacyjne, środowiskowe oraz zmiany klimatyczne narzucają restrykcyjne zasady w zakresie recyklingu i odzyskiwania surowców. Prezes SUEZ Stéphane Heddesheimer mówił m.in. o „mafii śmieciowej”, z którą zmaga się obecnie polska branża odpadowa. To właśnie te nieuczciwe praktyki negatywnie wpływają na reputację całego sektora. Technologia blockchain może wzmocnić transparentność systemu poprzez dostarczanie rzetelnych danych. Zebrani eksperci sugerowali, aby już na poziomie przetargów wymagać nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań.