Polski projekt Rombo Games szykuje się do kampanii na Kickstarterze

polski projekt rombo games szykuje sie do kampanii na kickstarterze
Udostępnij:
Twórcy startupu Rombo Games twierdzą, że tworzone przez nich projekty są zaskakujące i bezkompromisowe. Obecnie właściciele firmy prowadzą przygotowania do kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze. Czym chcą zaskoczyć internautów?

Rombo Games specjalizuje się w tworzeniu gier hybrydowych skierowanych do rodzin, a więc przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Założyciele firmy współtworzyli takie gry, jak Hungry Monsters (Głodołaki), Roar! (Łap Potwora) czy Brooms, które łączą rzeczywistą rozgrywkę gier planszowych i karcianych ze światem rozszerzonym za pomocą tabletu czy smartfona. Zabieg ten jest wyjątkowo istotny ze względu na dorastające pokolenia dzieci, które nie rozstają się z urządzeniami mobilnymi.

fot. materiały prasowe 

Gry hybrydowe pozwalają wykorzystać te urządzenia, by zachęcić najmłodszych do spotkań poza światem wirtualnym. Uczą ich współpracy i funkcjonowania w grupie oraz przede wszystkim są źródłem świetnej wspólnej rozrywki. Działając poprzez rozszerzoną rzeczywistość (augmented reality), sensory lub zaawansowane interfejsy dotykowe, gry hybrydowe pozwalają na całkiem nowy wymiar rozgrywki.

Firma przygotowuje się do kampanii crowdfundingowej  Kickstarterze, a przygotowania do niej można śledzić na oficjalnej stronie Rombo Games. Zebrane pieniądze pozwolą na stworzenie oryginalnej pozycji przeznaczonej do rozgrywki rodzinnej. Gra ta będzie uczyć dzieci nowych narzędzi i konkretnych umiejętności, poprzez zabawę, a dorosłym dostarczy wielu godzin wspólnej zabawy oraz pewność, że czas na nią przeznaczony, będzie owocował pozytywnym rozwojem ich dziecka.