Polski Shape.Care zebrał na Kickstarterze cel w 5 godzin. Uruchomi produkcję inteligentnych rękawiczek treningowych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polski Shape.Care zebrał na Kickstarterze cel w 5 godzin. Uruchomi produkcję inteligentnych rękawiczek treningowych

Udostępnij:

Krakowska spółka technologiczna Shape.Care uruchomiła w ubiegłą środę (5 maja) kampanię na Kickstarterze. Już po 5 godzinach projekt inteligentnych rękawiczek treningowych przekroczył 100% zakładanego celu.

Ilość wspierających stale rośnie – na ten moment zbiórka osiągnęła już 171% celu. Jak informuje Shape.Care, zebrane fundusze mają pozwolić na uruchomienie produkcji i globalną dystrybucję.

Shape.Care to startup, który od trzech lat pracuje nad zrewolucjonizowaniem rynku osób uczęszczających na siłownię, odpowiedział na ich główne problemy – systematyczność i motywacja. Wydawać by się mogło, że w erze smartwatchy rozwiązanie jest proste, bo przecież monitorują one postępy, monitorują cele, czego konsekwencją są odpowiednie nawyki. Popularne fitness trackery nie mierzą jednak wszystkiego. Podczas ćwiczeń z ciężarem, na siłowni czy w domu brakuje informacji o tym, jak rzeczywiście wygląda jakość ćwiczeń. Aby ten problem rozwiązać Shape.Care stworzył system cyfrowego trenera.

System składa się z rękawiczek treningowych wyposażonych w układ sensorów pomiarowych i platformy treningowej online. Wbudowane bezpośrednio w materiał 4 sensory pomiarowe odpowiadają za kluczowe pomiary rozkładu siły nacisku na dłoniach i pomagają zweryfikować, jak ciężar pracuje w trakcie ćwiczenia. Analizę każdego ruchu przekazują do aplikacji mobilnej, która zawiera plany treningowe stworzone przez profesjonalnych trenerów. Prezentuje wyniki, porady dotyczące techniki, poprawności i postępu podczas ćwiczeń. Dzięki takiemu zabiegowi można dokładnie zmierzyć i ocenić wysiłek dbając przy tym o swoje zdrowie i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. To rozwiązuje kolejny problem ćwiczących – kontuzje. Błędnie wykonany ruch z każdym kolejnym powtórzeniem pogłębia problem, a dołożenie ciężaru tylko przyspiesza pojawienie się kontuzji lub zmian w naszej postawie i poruszaniu. Warto podkreślić, że z aplikacji można korzystać również bez rękawiczek.

W przyszłości planowana jest seria rękawiczek produkowana na miarę z własnym logotypem czy kolorystyką.