Polski startup Activy stworzył wirtualny odpowiednik Imprez Biegowych

polski startup activy stworzyl wirtualny odpowiednik imprez biegowych
Udostępnij:
W Majówkę odbędą się pierwsze zawody biegowe online! Polski startup Activy stworzył wirtualny odpowiednik Imprez Biegowych, które zostały odwołane lub przeniesione z powodu pandemii COVID-19. Biegi Online to rozwiązanie idealne na obecne czasy, dzięki aplikacji mobilnej i społeczności, biegacze utrzymają motywację i sprawdzą swoją formę pomimo odwołanych biegów ulicznych. Każdy pakiet startowy to również wsparcie dla Fundacji Siepomaga.

Zawodnicy zmierzą się z innymi w cotygodniowych zawodach na różnych dystansach (w każdy weekend od 1 maja włącznie). Wykupując pakiet startowy, uczestnik otrzyma zniżki i bony od partnerów, wirtualny medal, trening online, a 20% z każdej opłaty zostanie przekazane na Fundację SiePomaga, wspierającą szpitale w walce z COVID-19. Pakiet startowy kosztuje kilkanaście razy mniej niż standardowy udział w biegu ulicznym i jest dostępny na stronie biegionline.pl

Biegacze nie mogą spotkać się w jednym miejscu, ale każdy może zarejestrować swój bieg w aplikacji Activy. Wirtualny wyścig trwa 24 godziny. W tym czasie zawodnicy zapisują swoją aktywność (bieg na 5 km, 10 km, sztafeta 3x5 km czy półmaraton), a w rankingu pojawiają się najlepsze czasy. Nad poprawnością wyników czuwa algorytm oraz sędziowie Activy, którzy weryfikują podejrzane trasy i ślady ze słabą jakością GPS.

Organizatorem akcji są pomysłodawcy aplikacji Activy, którzy tworzą well-beingowe wyzwania rowerowe i biegowe w formie wciągającej gry dla pracowników. Do tej pory z aplikacji Activy skorzystało ponad 20 000 użytkowników oraz 600 firm, które brały udział w programach firmowych, rywalizacjach branżowych i grach miejskich. Z powodu pandemii COVID-19 wszystkie programy firmowe zostały zawieszone, Biegi Online są szansą na przetrwanie tego kryzysu.

Jako partner główny do akcji włączył się Decathlon, który wesprze organnizatorów w promocji oraz przygotuje ciekawe nagrody dla uczestników biegu.

– Koronawirus pokrzyżował nie tylko nasze plany biznesowe, ale również sportowe. W tym roku miałem zaplanowany udział w 6 imprezach biegowych i triathlonach. Wielu moich znajomych straciło motywację do trenowania, ponieważ wszystkie wyścigi zostały odwołane lub przeniesione. Razem z całym zespołem Activy zdecydowaliśmy się na stworzenie Biegów Online, aby chociaż trochę oddać emocje, które towarzyszą nam podczas biegów ulicznych. Mamy nadzieję, że będzie to silna motywacja do jeszcze większej sprawności i litrów potu wylanych podczas treningu – komentuje Igor Pielas (CEO Activy).

Jak wystartować w Biegach Online? Biegi na różnych dystansach odbywają się co weekend. Wystarczy wykupić pakiet startowy na wybrany bieg na stronie biegionline.pl (koszt 9,90 zł). Następnie zarejestrować się w aplikacji Activy (dostępnej w App Store i Google Play) oraz aktywować otrzymany przy zakupie kod. Każdy wyścig trwa 48 godzin, w tym czasie należy zapisać swoją aktywność biegową (za pomocą aplikacji Activy lub połączyć swoje konto z innymi aplikacjami sportowymi Strava/ Garmin/ Polar). Po zakończonym biegu ukaże się ranking z czasami wszystkich uczestników oraz odbędzie się losowanie nagród.