Polski startup Genomtec najlepszą młodą firmą technologiczną podczas HUBweek w Bostonie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Polski startup Genomtec, twórca laboratorium wielkości smartfona, które może być wykorzystywane m.in. w diagnostyce ludzi i zwierząt, wygrał międzynarodowy konkurs organizowany w ramach HUBWEEK w Bostonie. Genomtec brał udział w wydarzeniu jako finalista programu MIT Enterprise Forum Poland.

HUBweek to coroczny festiwal innowacji założony w 2014 roku przez The Boston Globe, Harvard University, Massachusetts Institute of Technology i Massachusetts General Hospital, który skupia najbardziej kreatywne umysły mające wpływ na sztukę, naukę i technologię. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia organizowane były konkursowe sesje pitchingowe dla młodych firm z USA, a także innych krajów. W konkursie „Around the World in 2 Minutes or Less” startupy z Kanady, Niemiec, Grecji oraz Polski prezentowały swoje technologie w trakcie dwuminutowych wystąpień. To właśnie w tej rywalizacji zwyciężył Genomtec.

– To dla nas duże wyróżnienie. Dzięki udziałowi w HUBweek staliśmy się częścią innowacyjnego ekosystemu startupów, które ciężko pracują, aby kreować lepszą przyszłość. Opatentowana przez Genomtec technologia sprawi, że dotychczasowe, wielkie i kosztowne laboratoria, potrzebujące godzin, a nieraz i dni do przeprowadzenia badań, zamkniemy w szybkim, tanim i przenośnym urządzeniu. Oznacza to, że kluczowe dla ludzkiego życia diagnozy, będą trwały tyle, co zakupy w sklepie i będzie można je przeprowadzić w dowolnym miejscu, nawet w karetce jadącej do szpitala – powiedział Miron Tokarski, prezes i współzałożyciel Genomtec.

Genomtec brał udział w wydarzeniu jako finalista 4. edycji MIT Enterprise Forum Poland, jednego z największych w Polsce programów akceleracyjnych dla startupów technologicznych. Jego celem jest przyspieszenie rozwoju młodych firm tworzących innowacyjne i unikalne rozwiązania poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą, doświadczeniem oraz zasobami wiodących polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, organizacji oraz funduszy inwestycyjnych. Do tej pory akcelerację przeszło niemal 100 startupów. Do Bostonu Genomtec poleciał razem z dziewięcioma innymi finalistami akceleracji MIT Enterprise Forum Poland w ramach tak zwanego Bootcampu.

– Obecny Bootcamp to nagroda dla 10 bardzo obiecujących startupów z 3. i 4. edycji naszego programu akceleracyjnego. Podczas takiego wyjazdu startupy m.in. mają okazję zdobyć wiedzę na temat tego, w jaki sposób rozwijać biznes na rynku amerykańskim oraz poznają jeden z największych na świecie ekosystemów innowacji skupiony wokół Massachusetts Institute of Technology. To także szansa na zaprezentowanie swoich technologii przed inwestorami i potencjalnymi partnerami z USA – mówi Łukasz Owczarek, Head of Acceleration w Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, która jest organizatorem programu MIT Enterprise Forum w Polsce. – W tym roku uczestnicy Bootcampu brali również udział w HUBweek, bardzo prestiżowym wydarzeniu skupiającym przedstawicieli tysięcy startupów z całego świata. Na tym tle nasze polskie startupy prezentują się bardzo dobrze. Nagroda dla Genomtec to dla nas powód do dumy – dodaje Owczarek.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna, działająca w obszarze diagnostyki molekularnej. Badania z wykorzystaniem opatentowanego przez Genomtec rozwiązania mogą być wykonywane także u diagnostyce zwierząt oraz w rolnictwie, przemyśle spożywczym, a nawet w kontroli zakażeń środowiska. Przełomowa technologia, która pozwala przeprowadzić badanie w kilkanaście minut, w dowolnym miejscu, została zamknięta w urządzeniu wielkości smartfona. Autorska technologia Genomtec jest pierwszym prawdziwie mobilnym laboratorium funkcjonującym w oparciu o złote standardy diagnostyki molekularnej. Nie tylko nie wymaga wsparcia doświadczonych specjalistów, ale także zapewnia szybszą, tańszą oraz niezawodną diagnostykę.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem