Polski startup HiProMine w zwycięskiej czwórce europejskiego UberPITCH!

polski startup hipromine w zwycieskiej czworce europejskiego uberpitch
Udostępnij:
Travis Kalanick, współtwórca i CEO Ubera, ogłosił dziś w Berlinie w trakcie wystąpienia na Startup Summit czterech zwycięzców europejskiego programu UberPITCH. Wśród wybranych start-upów znalazł się polski projekt – HiProMine, który prowadzi badania nad przemysłową hodowlą owadów.

Na zdjęciu: Travis Kalanick, CEO Ubera i zespół HiProMine | fot. materiały prasowe 

Jest to odpowiedź na takie globalne problemy jak deficyt białka czy gospodarka odpadami. Obok polskiego projektu w Berlinie wyróżniono holenderskie OTLY, francuskie Brigad i brytyjskie Memrica Prompt.

Jakub Urbański, CTO HiProMine, spotkał się z Travisem Kalanickiem, aby przedyskutować swoje plany na globalny rozwój. – Muszę przyznać, że niezwykle miło usłyszeć od człowieka, który stworzył jedną z najważniejszych marek ostatniej dekady, że jako HiProMine robimy coś fascynującego - coś, co ma wszelki potencjał by stać się globalnym biznesem – komentuje spotkanie z Travisem Urbański.

Kacper Winiarczyk, dyrektor generalny Ubera w Polsce, zwraca uwagę na oryginalność polskiego pomysłu, który ma szansę stać się jedną z największych eksportowanych z Polski innowacji kolejnych lat. – Jesteśmy dumni, że polski biznes znalazł się w czołówce europejskich start-upów wybranych w konkursie UberPITCH. Potwierdza to tylko, że mamy na Wisłą fantastycznych naukowców, inżynierów i biznesmenów, którzy mogą tworzyć projekty na skalę globalną. Rolą takich firm jak nasza jest udzielanie wsparcia i dzielenie się wiedzą – dodaje Winiarczyk.

Przedsiębiorcy spotkali się także w Berlinie z inwestorami z Atomico i EQT oraz z byłą wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, Neelie Kroes.

Ogólnoeuropejska akcja UberPITCH trwała dwa tygodnie, a młodzi przedsiębiorcy mogli odbyć przejażdżkę z inwestorem w 37 miastach w 21 krajach Europy. Do programu zgłosiło się blisko 4000 start-upów na całym Starym Kontynencie. Nad Wisłą wśród mentorów i inwestorów biorących udział w akcji byli między innymi Tomek Czudowski z Google, Bartek Gola ze Speedup Group, Ted Persson z EQT Ventures, Piotr Pietrzak ze [email protected], Michał Hellman z Burda International Polska oraz Marcin Zaremba z Pizzaportal.pl. Twórca najlepszego pomysłu z Polski otrzyma wsparcie oraz mentoring, dzięki którym rozwój ich przedsięwzięcia nabierze tempa. Dla zwycięskiego projektu przewidziano nagrody w postaci mentoringu od funduszu EQT Ventures, MCI CAPITAL, Experior Venture oraz Credo Ventures, warsztaty lean startup od SpeedUp Group, a także bezpłatny udział w Demo Day organizowanym przez Campus Warsaw. Dodatkowo, najbardziej obiecujący przedsiębiorcy z całej Europy mogli w środę 8 czerwca zaprezentować swój pomysł w Berlinie Travisowi Kalanickowi, współtwórcy i CEO Ubera.