Polski startup ma sposób na depresję spowodowaną kryzysem związanym z koronawirusem

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Polski startup ma sposób na depresję spowodowaną kryzysem związanym z koronawirusem

Udostępnij:

Od kiedy wybuchła pandemia koronawirusa w naszym życiu zmieniło się bardzo wiele. Część z nas przeszła na pracę zdalną, część straciła pracę, a jeszcze inni stracili swoje biznesy. Jak łatwo się domyślić wpływa to negatywnie na ogólny stan psychiczny wielu z nas. Startup Avigon wie jak poradzić sobie z tym problemem, nawet w tak ciężkich czasach.

Problemy, jakie spotykają nas w czasie kryzysu, mogą mieć różny wymiar. Jedni popadają w depresję bo zostali odcięci od swoich przyjaciół i aktywnego trybu życia, inni stracili źródło dochodu, jeszcze inni zostali odizolowani od swoich najbliższych, nie wspominając o tych, którzy tych najbliższych stracili na zawsze. Jednak nie chodzi tu o to, by stopniować rodzaje ludzkiego cierpienia. Jednak o to, by pokazać, że nawet w tak trudnych czasach, bez względu co akurat nam się zdarzyło, mamy szansę na fachową pomoc.

Szansę tę dają nam Małgorzata Głowacka-Pędras i Justyna Ryczko. Obie panie z wykształcenia są psychologami biznesu. Mimo, że swoje kariery związały ostatecznie typowo z biznesem, zawsze bardzo mocno interesowały się obszarem psychologii. I w końcu udało im się połączyć obie te płaszczyzny. Tak powstała platforma. Avigon.pl, której misją jest niesienie pomocy wszystkim zainteresowanym w walce z problemami, jakie niesie dzisiejszy świat – „cichymi epidemiami” depresji, zaburzeń odżywiania, wypalenia zawodowego etc.

– Pomysł stworzenia platformy Avigon.pl przyniosło nam samo życie. W dzisiejszych czasach ludzie szukają pomocy i rozwiązania swoich problemów w internecie. Zdałyśmy sobie sprawę, że nie ma jeszcze kompleksowego i rzetelnego narzędzia do prowadzenia tego typu konsultacji. Zdecydowałyśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi i tak rozpoczęły się prace nad stworzeniem Avigon.pl  Do budowy narzędzia skłonili nad również, zupełnie nieświadomie, nasi znajomi, wśród których obserwujemy wzrost frustracji związanej z szybkością życia, jakością ich związków, huśtawek nastrojów czy problemów z wypaleniem zawodowym. Każdy z nas potrzebuje w pewnym momencie z kimś porozmawiać, a w dzisiejszych czasach internet wydaje się być miejscem niemal naturalnym na takie rozmowy – mówi Justyna Ryczko.

Powyższy cytat pochodzi z komunikatu, który otrzymałam na swoją redakcyjną skrzynkę mailową w styczniu tego roku. Nikt wtedy nie przypuszczał, że „ciche epidemie” w niedalekiej przyszłości nabiorą zupełnie nowego znaczenia. I tak dziś Avigon.pl stał się doskonałym narzedziem do zadbania o swoją kondycję psychiczną oraz uporządkowanie trudnych tematów, które w ostatnim czasie na nas spadły, w czasach, gdy tradycyjna wizyta u psychoterapeuty jest niemożliwa.

Jak to działa? 

Portal Avigon.pl jako jedyny umożliwia odbycie konsultacji on-line z możliwością zachowania pełnej anonimowości (nie trzeba się rejestrować, wystarczy płatność metodą BLIK). Wszystkie połączenia video są szyfrowane i tym samym w pełni bezpieczne. Każdy specjalista, który jest zarejestrowany na platformie Avigon.pl, przechodzi proces weryfikacji, zanim będzie mógł oferować swoim pacjentom wsparcie z pomocą technologii szyfrowanych połączeń Avigon.pl.

Na temat każdego specjalisty udzielającego konsultacji przez Avigon.pl klienci znajdą w opisie wszystkie niezbędne informacje związane z jego kompetencjami, doświadczeniem itd. Na tej podstawie osoba zainteresowana odbyciem konsultacji może podjąć decyzję o wyborze osoby do współpracy i po wybraniu terminu opłacić sesję. Ceny usług są zróżnicowane, bo indywidualnie ustalają je specjaliści. Dzięki temu mamy szansę skorzystać z tańszych usług eksperta z mniejszego miasta mimo tego, że mieszkamy na przykład w Warszawie.

Zależało nam na tym by profesjonalne wsparcie psychologiczne było dostępne także dla osób z mniejszych miejscowości, ale i np. wykluczonych dotychczas przez jakikolwiek rodzaj niepełnosprawności – znoszenie barier, psychicznych, fizycznych, ale też tych finansowych to główna myśl, jaka towarzyszy nam od samego początku tworzenia platformy Avigon.pl – mówi Małgorzata Głowacka- Pędras.