Polski startup na rynku globalnym?

Dodane: 17.10.2011

Marcin Małecki

Udostępnij:

Już w tę środę (19 października) na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja podsumowująca program BIC Summer Start, podczas której będzie miał miejsce panel dyskusyjny na temat polskich startupów na rynku globalnym.

Już w tę środę (19 października) na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja podsumowująca program BIC Summer Start, podczas której będzie miał miejsce panel dyskusyjny na temat polskich startupów na rynku globalnym.

Czy polskie startupy mają szansę na rynku globalnym? Kiedy doczekamy się w Polsce sukcesu na miarę Facebooka czy Skype? Na te pytania odpowiedzi będą szukali goście panelu dyskusyjnego, który poprowadzi Michał Samojlik, twórca MamStartup.pl.

W panelu wezmą udział:

Grzegorz Jakacki, twórca, CTO, CEO Codility – startupu, który wygrał Seedcamp Week 2009. Pracował w USA i Chinach. Prowadzi gościnne wykłady na Uniwersytecie Warszawskim.

Grzegorz Marczak, przedsiębiorca, autor AntyWeba, jednego z najpopularniejszych polskich blogów o nowych technologiach i nowych trendach w internecie. Mentor podczas wielu imprez startupowych.

Wojciech Przyłęcki, Prezes Zarządu InQbe Sp. z o.o., która pozyskała blisko 21 mln zł na budowę inkubatora projektów technologicznych i internetowych. Jest również Prezesem Zarządu spółek: Smart Spot Sp. z o.o., Ponolo Sp. z o.o., EnterNet Sp. z o.o., Transdata Sp. z o.o., oraz HUB30.COM Sp. z o.o. Zasiada w Radzie Nadzorczej Concerto S.A., Igoria Trade S.A., M10 S.A., Power Price S.A., Tylko Pracownicy S.A. oraz Site S.A.

Radek Zaleski, Szef grupy serwisów technologicznych i gamingowych Gazeta.pl. W Agorze zajmuje się wymyślaniem, budowaniem i rozwijaniem produktów internetowych. Prowadzi blog niekontent.pl.

Jan Kaczmarek, Partner Zarządzający w akceleratorze 1410ventures oraz w firmie doradztwa strategicznego Disruptive Concepts. Współtwórca firmy doradztwa dotacyjnego EXEQ. Pracownik Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Członek Zarządu Fundacji MOST. Organizator BIC Summer Start.

 

Dyskusję poprowadzi:

Michał Samojlik, twórca MamStartup.pl, od 2003 roku związany z branżą internetową. Rozpoczynał jako grafik i projektant interfejsów webowych. Następnie założył agencję interaktywną Autentika, którą prowadzi po dziś dzień. Przez ostatnie kilka lat zaangażowany w wiele internetowych startupów: Goldenline, Navigeo, Gover, Jak Elvis, Admatik, Szukajauto, Misspolski.pl. Aktualnie pracuje nad Myguidie.com, Hotprice.pl.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem