Polski startup OORT jednym z trzech najlepszych rozwiązań Smart Home na świecie

polski startup oort jednym z trzech najlepszych rozwiazan smart home na swiecie
Udostępnij:
OORT został wybrany przez Gartner, amerykańską firmę analityczno-doradczą będącą jednym z globalnych liderów w branży technologicznej, do elitarnego grona trzech najciekawszych systemów Smart Home na świecie.

OORT to technologia, która pozwala zarządzać całym domem za pośrednictwem jednej aplikacji.  Dzięki niej użytkownik może za pomocą dowolnego smartfona m.in.: kontrolować światło, wszystkie urządzenia podłączone do prądu, a nawet odnajdywać zagubione przedmioty. Otwartość systemu pozwala na łatwe tworzenie zależności pomiędzy urządzeniami. Za pomocą kilku kliknięć możemy zatem sprawić, że po wejściu do domu włączą się światła, zacznie grać nasza ulubiona muzyka, a kuchenka mikrofalowa podgrzeje posiłek.

https://lh5.googleusercontent.com/ZIsRna0VSwlxF2Ra3Z7ljOfSbPPHUaisd_NIQxQcK-DIQzBNWkWKVbNZa8Tx7OIWHjg6hneai6nzumBzTBffZhlaYbXrSlZtUhHMYJVtjxD-wb7AMvy7J8A-iP4Hh6QRZxu8YiACn5Y8G9Q8

OORT powstał, by rozwiązywać nasze codzienne problemy: odnajdywać rzeczy, które codziennie gubimy, gasić za nas światło, zabezpieczać przed pozostawieniem włączonego żelazka czy informować, gdy dzieci wyjdą samodzielnie z domu – mówi Radek Tadajewski, CEO OORT. Nasza technologia jest dostępna dla każdego. Wystarczy nam smartfon i wybrane inteligentne urządzenie, których ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych i są dostępne między innymi w sklepach iSpot.

OORT działa także na rynku instytucjonalnym, gdzie wspiera producentów elektroniki użytkowej w zmianie ich obecnych urządzeń w inteligentne. Partnerzy biznesowi otrzymują kompleksowe rozwiązanie obejmujące software & hardware, dzięki czemu mogą wdrożyć nowe rozwiązanie na rynek w 6 do 9 miesięcy.

Gartner zdecydował się wyróżnić OORT z trzech powodów. Po pierwsze, doceniono łatwość obsługi rozwiązania i jego wszechstronność. OORT SmartHub, serce systemu, automatycznie wykrywa wszystkie urządzenia kompatybilne z Bluetooth, na którym bazuje OORT i pozwala tworzyć pomiędzy nimi zależności, np. jeśli włączy się światło w łazience, wyłącz radio w kuchni. Po drugie, podkreślono minimalistyczny design. Wszystkie dostępne urządzenia: inteligentne, żarówki, gniazdka, lokalizatory czy huby utrzymane są w jednej, industrialnej konwencji. Po trzecie, wskazano zdolność uczenia się przez system i dostosowywanie do nawyków użytkownika.

- Hub stanie się bardziej inteligentny, przewidując przyszłe działania użytkownika. Przykładowo, rozpozna gdy będziesz się budzić (dzięki inteligentnej opasce) i automatycznie uruchomi ekspres do kawy - tłumaczy Pete Basiliere, Research Director w Gartner Inc.

W zestawieniu poza OORT znalazł się również WINK należący do amerykańskiego giganta General Electric oraz szwajcarska firma digitalSTROM.