Polski startup Pergamin rozpoczyna strategiczną współpracę z Alior Bankiem i CGO Legal Counseling

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Pergamin, polski startup z obszaru technologii prawnych, rozpoczął strategiczną współpracę z Alior Bankiem. Partnerstwo ma zachęcić klientów biznesowych banku do wdrożenia narzędzia, które dzięki wykorzystaniu podpisu elektronicznego pozwala na tworzenie, zawieranie oraz zarządzanie umowami online.

Pergamin oferuje system do łatwego tworzenia i zarządzania dokumentami prawnymi online. Rozwiązanie umożliwia automatyzację procesu kontraktowego: tworzenia, negocjowania i zawierania umów.

– Firmy korzystające z Pergaminu już oszczędzają setki godzin miesięcznie na pracy z umowami. Nasze narzędzie rozwiązuje realne problemy: usprawnia pracę z powtarzalnymi dokumentami, eliminuje ich papierowy obieg i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów. Klienci Alior Banku otrzymają od nas preferencyjne warunki współpracy. Płatna wersja Pergaminu opiera się na wzorach dokumentów klienta, które wdrażamy do systemu. Klient może wybrać także zestaw dodatkowych funkcjonalności, które będą dopasowane do jego potrzeb. – mówi Jakub Barwaniec, prawnik i CEO Pergaminu.

Pergamin nie jest typowym narzędziem do obiegu dokumentów, ponieważ operuje się w nim na danych, a nie na obrazach dokumentów. Do tworzenia poszczególnych umów i załączników o wspólnych zmiennych wykorzystywana jest automatyzacja, a podpis elektroniczny w formie dokumentowej umożliwia zgodne z prawem zawieranie umów online.

System został przygotowany dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, ale Pergamin nie zamyka się także na sektor enterprise. – Nasza technologia i szeroki wachlarz funkcjonalności, które już dziś jesteśmy w stanie wdrożyć, są na tyle elastyczne, że nasze rozwiązanie znakomicie sprawdzi się także w korporacji. Już dziś pracujemy nad możliwością integracji z zewnętrznymi systemami, takimi jak chociażby SAP. Pergamin ma być ułatwieniem pracy, a nie wywracać pracę firmy do góry nogami – dodaje Barwaniec.

– Jako organizacja robimy wszystko, żeby zapewnić naszym klientom dostęp do innowacyjnych rozwiązań. Pergamin jest unikalnym rozwiązaniem na naszym rynku, dlatego wyszliśmy z propozycją nawiązania współpracy w ramach Zafirmowani.pl., bankowej platformy kierowanej do mikro, małych i średnich firm. Mamy nadzieję, że niedługo stanie się standardem w zakresie tworzenia i zawierania umów – komentuje Kamila Wincenciak, FinTech partnership manager z Alior Banku.

Obie firmy miały okazję poznać się podczas programu akceleracyjnego Huge Thing, którego partnerem był Alior Bank. Celem programu było poszukiwanie innowacyjnych pomysłów, które mogły być wdrożone w banku po zakończeniu akceleracji. – Cieszymy się, że wspierany przez nasz program akceleracyjny Pergamin tak szybko się rozwija. Już na etapie rekrutacji zauważyliśmy duży potencjał zespołu, a intensywna praca w czasie akceleracji przekuta została w ciekawy produkt. Jesteśmy dumni, że startup stale zdobywa nowych klientów, także wśród największych firm. Mocno trzymamy kciuki za dalszy rozwój Pergaminu – mówi Kamila Chmielewska, koordynator Huge Thing

Partnerstwo merytoryczne z CGO Legal Counseling

W ostatnim czasie Pergamin nawiązał również strategiczną współpracę z kancelarią prawną CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek, wchodzącej w skład grupy CGO Legal Counseling. Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne dla biznesu i ma pełnić funkcję partnera merytorycznego dla startupu.

– Skala obsługiwanego przez nas biznesu ciągle się powiększa, dlatego poszukiwaliśmy partnera, który bez problemu zrozumie specyfikę naszej działalności. Dzięki tej współpracy nasi klienci mogą mieć pewność, że łączymy kompetencje z zakresu technologii i prawa. Jako firma zajmujemy się głównie dostarczeniem procesu, jednak specyfika naszego produktu wymaga zapewnienia klientom dodatkowego poczucia bezpieczeństwa również w sferze prawnej – stwierdza Barwaniec.

Użytkownicy Pergaminu otrzymają 15% rabat na usługi świadczone przez CGO Legal Chajdas Gawlak Owczarek.