Polski startup Planet Heroes na Forum ds. Środowiska w Australii

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

planet heroes

Udostępnij:

W dniach 4-7 listopada australijska Canberra gościła przedsiębiorców, naukowców i liderów z całego świata w ramach forum ONZ poświęconemu wykorzystaniu nowych technologii oraz biznesu do ochrony środowiska. Podczas forum wystąpili przedstawiciele polskiego startupu Planet Heroes i zostali bardzo entuzjastycznie przyjęci.

Wydarzenie, organizowane od 2017 roku, promuje działania mające na celu rozwój rynku zielonych technologii, które mają służyć przejściu do bardziej ekologicznej gospodarki. To wyjątkowa okazja do podjęcia dyskusji na temat działań na rzecz klimatu, a dla różnorodnych organizacji – szansa, aby się zaprezentować i nawiązać cenne kontakty.

Tak było w przypadku polskiego startupu Planet Heroes, prowadzącego swoje działania w Samsung Inkubator w Białymstoku. Polscy przedsiębiorcy – Monika Habrzyk i Przemysław Pyziel, podczas drugiego dnia konferencji oficjalnie zainaugurowali działanie swojej eko-platformy! Warto wspomnieć, że takie wydarzenie odbyło się po raz pierwszy w historii UN Science-Policy-Business-Forum.

Czym jest Planet Heroes?

Planet Heroes to inicjatywa działająca na zasadach crowdfundingu, ale w obszarze palącego problemu zanieczyszczenia środowiska. Zasady są proste: każdy, kto posprząta zaśmiecony teren naturalny i udokumentuje akcję zdjęciami, może opublikować swoją aktywność na platformie i stać się Planet Hero. Ci zaś, którym spodoba się ta inicjatywa, mogą ją wesprzeć poprzez przekazanie dotacji finansowej, stając się tym samym Patronami tej akcji. W ten sposób twórcy platformy pragną zbudować społeczność skupioną na wspólnym celu, jakim jest oczyszczanie planety z zalegających na niej śmieci.

– Na forum mieliśmy wspaniałą okazję podzielić się doświadczeniami nad pracą oraz pokazać efekty pilotażowych akcji porządkowych, które zainicjowaliśmy oraz co najważniejsze – oficjalnie ogłosić uruchomienie platformy. Otrzymaliśmy bardzo wiele deklaracji wsparcia oraz udało nam się nawiązać bardzo dobrze rokujące kontakty, jak choćby z Politechniką w Trondheim dotyczące współpracy w zakresie AI – powiedziała Monika Habrzyk, współzałożycielka Planet Heroes.

Sukcesy Planet Heroes

Startup wygrał również konkurs „The GreenTech Startup Marathon” w marcu tego roku, podczas Forum ONZ ds. Nauki i Polityki w sprawie Środowiska w Nairobi, a także brał udział w programie Samsung OneWeek w Budapeszcie, który zakłada wsparcie dla młodych przedsiębiorców oraz lokalnych inicjatyw w różnych częściach świata, gdzie również zdobył główną nagrodę.