Polski startup Rublon uznany jako jeden ze 100 wiodących na świecie

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Rublon został uznany jako jeden ze 100 wiodących startupów na świecie przez organizatora najbardziej prestiżowej konferencji startupowej F.ounders , w której uczestniczyli m.in. założyciele firm Twitter, Skype, YouTube, LinkedIn i AOL. Dzięki temu Rublon został zaproszony na START…

Rublon został uznany jako jeden ze 100 wiodących startupów na świecie przez organizatora najbardziej prestiżowej konferencji startupowej F.ounders, w której uczestniczyli m.in. założyciele firm Twitter, Skype, YouTube, LinkedIn i AOL. Dzięki temu Rublon został zaproszony na START: zamknięte, kilkudniowe spotkanie wybranych startupów, odbywające się w paźdzerniku podczas Dublin Web Summit w Irlandii, największej konferencji dot. Internetu w Europie.


Wraz z Rublonem na spotkaniu pojawią się również Nationbuilder z San Francisco ($6,25 mln finansowania), 6wunderkinder z Berlina ($4,2 mln finansowania), Wrapp ze Stockholmu ($10 mln finansowania) oraz 9gag.com z Hong Kongu (1 miliard wyświetleń miesięcznie). W START uczestniczyć będą również renomowani inwestorzy (m.in. Google Ventures, Accel Partners, Andreessen Horowitz) oraz znane media (m.in. Reuters, TechCrunch, VentureBeat). Rublon będzie prezentował się podczas Dublin Web Summit nie tylko na scenie, ale również będzie demonstrował swoje możliwości na specjalnym stoisku dostępnym przez cały czas trwania konferencji.

– Możliwość uczestnictwa w START to dla nas wielki zaszczyt i ogromna szansa wybicia się na scenę międzynarodową. Zaplanowaliśmy na tę okoliczność odkrycie pewnej części Rublona, która do tej pory jeszcze nie jest dostępna publicznie. – wypowiada się Michał Wendrowski, wynalazca technologii, na której bazuje Rublon.

Zanim Rublon poleci do Dublina, Michał Wendrowski zaprezentuje Rublona na InternetBeta 2012 w Rzeszowie (26–28 września 2012), największej polskiej konferencji dotyczącej Internetu.

źródło: informacja prasowa