Polski startup Syntoil na 2. miejscu w głosowaniu jury w konkursie Chivas Venture

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Polski startup Syntoil na 2. miejscu w głosowaniu jury w konkursie Chivas Venture

Udostępnij:

Wielki sukces polskiego startupu Syntoil podczas tegorocznej edycji konkursu Chivas Venture firma Martyny Sztaby zajęła 2. miejsce w głosowaniu jury i 3. miejsce w głosowaniu online.

Prawie pół roku krajowych szkoleń i warsztatów, sprawdzania potencjału biznesowego, nauki oraz rywalizacji, by przejść do światowego etapu konkursu. Program akceleracyjny, obejmujący indywidualne sesje szkoleniowe oraz zajęcia networkingowe. Poddanie przedsiębiorców wyczerpującej analizie biznesowej, finansowej i prawnej (due diligence). W końcu ćwierć- i półfinałowe prezentacje 20 finalistów, aby w gronie TOP5 stanąć przed trzytysięczną publicznością i zespołem jury. Tak w skrócie wyglądały ośmiomiesięczne zmagania w ramach Chivas Venture, konkursu dla startupów zaangażowanych społecznie, do którego tegorocznej edycji zgłosiło się blisko 1000 startupów z całego świata.

9 maja br. odbył się finał czwartej edycji konkursu Chivas Venture. Polski startup Syntoil, który w ramach gospodarki obiegu zamkniętego znalazł pomysł na ponowne wykorzystanie zużytych opon, zajął 2. miejsce w głosowaniu jury i 3. miejsce w głosowaniu online. Łącznie firma Martyny Sztaby zdobyła 250 tys. dolarów, umożliwiające dalszy rozwój biznesu. Gratulujemy!

– Jesteśmy strasznie dumni, bo pierwszy raz w historii konkursu Chivas Venture polski projekt wszedł do głównego finału i zdobył miejsce na podium! Byłam tak przejęta, że nie usłyszałam dokładnie jaką kwotę dofinasowania dostaniemy! Ale prawda jest taka, że wygraliśmy dużo więcej niż pieniądze: globalną promocję oraz dostęp do świetnego międzynarodowego networku przedsiębiorców, którzy tak jak my widzą, że działanie na korzyść społeczeństwa czy planety i korzyści finansowe idą w parze. Chivas Venture to chyba jeden z najbardziej wymagających konkursów na świecie i najtrudniejszy konkurs w moim życiu. Pół roku przygotowań, podróże, warsztaty, polski finał, ćwierćfinały, półfinały i ostatecznie finał z dwoma nagrodami. To były niesamowicie inspirujące, a także strasznie trudne miesiące, pełne intensywnej pracy. Ale, jak widać, było warto! – podsumowuje Martyna Sztaba, CEO i współwłaścicielka firmy Syntoil.

Spośród finalistów z 20 krajów, najwyższą nagrodę z puli 1 mln dolarów otrzymała firma Xilinat z Meksyku.

W gronie jury światowego finału znaleźli się: Zoe Saldana – aktorka i gwiazda produkcji Marvela, filantropka, założycielka i prezes start-upu BESE, Alexandre Ricard – prezes Pernod Ricard, organizatora konkursu Chivas Venture, Cemal Ezel – założyciel start-upu Change Please i zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu Chivas Venture oraz Sonal Shah – ekonomistka oraz założycielka i dyrektor wykonawczy Beeck Center for Social Impact + Innovation przy Uniwersytecie Georgetown.