Polski startup w półfinale Global Startup Weekend AI

Dodane: 11.12.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Niedawno zakończył się czwarta edycja Startup Weekend Szczecin, w tym roku była częścią międzynarodowej inicjatywy Global Startup Weekend AI. Zwycięzca HireMe powalczy teraz o finały na Global AI Summit w Paryżu.

Startup Weekend Szczecin to 54 godzinne wydarzenie które połączyło kilkudziesięciu ambitnych programistów i kreatywnych osób, którzy przy wsparciu doświadczonych mentorów pracowali nad startupami, które wykorzystują sztuczną inteligencję.

Tegoroczny Startup Weekend Szczecin miał międzynarodowy charakter jako część Global Startup Weekend AI, gdzie w 14 krajach na świecie uczestnicy pracowali nad swoimi projektami w ciągu 2 weekendów.

Podczas wydarzenia każdy uczestnik mógł w ciągu minuty przedstawić swój pomysł na startup i sprawdzić czy przekonają do jego rozwijania inne osoby. Po wybraniu najciekawszych projektów, uczestnicy stworzyli zespoły i  pracowali przez weekend nad innowacyjnymi projektami przy wsparciu doświadczonych mentorów. Na koniec startupy w ciągu 5 minut zaprezentowały to co udało im się stworzyć przed jury.

Zwycięzcą Startup Weekend Szczecin AI został poznańsko-szczeciński zespół HireMe, tworzący platformę która połączy rekrutacje pracowników z planowaniem ścieżki kariery IT z wykorzystaniem machine-learningu. Jury wyróżniło też aplikację SafeMe, która powiadamia lokalnych ratowników znacznie skracając czas udzielenia pierwszej pomocy.

– W tym roku chcieliśmy zachęcić uczestników Startup Weekend Szczecin do wykorzystania możliwości jakie oferuje sztuczna inteligencja oraz pokazać że AI to nie jest „rocket science” a globalny trend technologiczny, którym warto już dziś się zainteresować – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Rozwoju Branży Internetowej Netcamp

Partnerami wydarzenia byli Aruba Cloud, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, Miasto Szczecin i Technopark Pomerania.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem