Polski startup wyrusza na podbój Nowego Jorku

Dodane: 09.07.2012

Lech Romański

Udostępnij:

Mobeelizer to jedyny polski startup, który ma okazję zaprezentować się przed tegorocznym jury Mini Seedcamp, który odbędzie się w dniach 9-11 lipca w Nowym Jorku. 3-minutowa prezentacja może otworzyć przed mobeelizerem nowe, globalne możliwości oraz dać mu szansę na...

Mobeelizer to jedyny polski startup, który ma okazję zaprezentować się przed tegorocznym jury Mini Seedcamp, który odbędzie się w dniach 9-11 lipca w Nowym Jorku. 3-minutowa prezentacja może otworzyć przed mobeelizerem nowe, globalne możliwości oraz dać mu szansę na pozyskanie międzynarodowych inwestorów.

Mobeelizer to usługa SaaS, która udostępnia infrastrukturę do synchronizacji danych dla aplikacji mobilnych, kierowana zarówno do deweloperów jak i do firm IT. Pomysł został doceniony przez organizatorów Seedcamp dzięki czemu mobeelizer znalazł się w wyjątkowej grupie 20 startupów z całego świata, które będą miały szansę zaprezentować się przed jury składającego się z przedsiębiorców, inwestorów i mentorów. Wygrana to nie tylko wsparcie finansowe, ale również wsparcie specjalistów seedcamp przez następny rok rozwoju projektu.

Seedcamp to wydarzenie, które pozwala wymieniać doświadczenia, opinie, pomysły pomiędzy twórcami startupów z całego świata, a mentorami, inwestorami, przedsiębiorcami, którzy przez 3 dni słuchają, doradzają i wspierają uczestników eventu. To niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich pomysłów, ale również wysłuchania uwag, sugestii, a także możliwość znalezienia inwestora.

W tegorocznej kapitule konkursu zobaczymy między innymi specjalistów z: Google, Inc., Amazon, Paypal, 1000heads, Worldwide Investor Network (WIN), BBC Worldwide, Tumblr, AOL Ventures,CUNY, Graduate School of Journalism, Sony, Microsoft.

Poza mobeelizerem do konkursu zakwalifikowały się startupy z Macedonii, Rosji, Finlandii, Łotwy, Bułgarii, Kanady, Danii, Wielkiej Brytanii i oczywiście USA.

Czym wyróżnia się mobeelizer?

Developerzy korzystający z mobeelizer nie muszą się już martwić o całą infrastrukturę serwerową do przechowywania danych, jej konfigurację, a przede wszystkim o wszystkie skomplikowane aspekty związane z synchronizacją danych. Tworzone aplikacje mobilne mogą pracować w trybie offline i automatycznie dokonywać synchronizacji pomiędzy innymi aplikacjami mobilnymi, inną aplikacją serwerową lub dowolną aplikacją klasy enterprise. Co jeszcze wyróżnia ten startup:

  • wieloplatformowość – wsparcie mobilnych platform – iOS, Android, Titanium
  • dostępny jako usługa (SaaS) – cennik będzie oparty
  • nieskończona skalowalność – oparty o infrastrukturę Amazon z automatycznym skalowaniem w miarę potrzeb
  • tworzony przez deweloperów dla deweloperów – znamy niuanse pracy z aplikacjami mobilnymi i gdzie leżą największe problemy w wymianie i synchronizacji danych
  • otwarte kody źródłowe SDK – udostępniamy nasze SDK dla platform mobilnych na licencji Apache, co pozwala dowolnie je przystosować, bądź rozwinąć na kolejną platformę
  • wsparcie dla aplikacji klasy enterprise – dzięki otwartemu API, wsparciu zewnętrznej autentykacji czy możliwości pisania własnej logiki synchronizacji, mobeelizer jest realną alternatywą dla rozwiązań Microsoft czy Sybase.

Seedcamp to dla nas duża przygoda i szansa. Mobeelizer to usługa przeznaczona na rynek globalny dlatego Nowy Jork to świetne miejsce do zaistnienia w globalnym świecie startupów oraz w świadomości inwestorów. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję otrzymać feedbak od mentorów, poznać opinię twórców innych startupów, wymienić się doświadczeniami. Oczywiście nie bez znaczenia jest możliwość pozyskania inwestorów. Jako startup nie możemy o tym zapominać – mówi Marcin Perłak- założyciel mobeelizer ltd.

Czy mobeelizer zostanie zwycięzcą przekonamy się już niebawem. Jak mawiał klasyk: „If I can make it there I’ll make it anywhere. It’s up to you New York, New York.”

źródło: informacja prasowa