Polski świat startupów nasyca się pustymi obietnicami – Artur Kurasiński

Dodane:

Bartosz Filip Malinowski Bartosz Filip Malinowski

Udostępnij:

Świat startupów, szczególnie ten polski, często przypomina bańkę – i to w dwójnasób. Nasyca się pustymi obietnicami, które trudno spełnić. I ogranicza horyzonty tych, którzy poświęcają mu się w 100%.

Świat startupów, szczególnie w Polsce, często przypomina bańkę – i to w dwójnasób. Nasyca się pustymi obietnicami, które trudno spełnić. I ogranicza horyzonty tych, którzy poświęcają mu się w 100%. Nikt nie powie tego na głos lepiej niż chyba właśnie Artur, uznany bloger i konsultant bez schematu, który od dwóch dekad zajmuje się nowymi technologiami i startupami, ale jego słabość do popkultury, polityki, papierowych RPG oraz sztuki komiksu i tworzenia gier często bierze nad nim górę. I właśnie temu, skąd czerpie inspiracje, co pociąga go najbardziej i jak przeszczepia to na swoją działalność poświęcona jest rozmowa Bez/Schematu.

Bartosz Filip Malinowski Artura Kurasińskiego poznał nie na wydarzeniu startupowym czy biznesowym evencie, a o 2:00 w nocy przy kilku kolejkach whisky sour. Ustalili wtedy, że nie będą rozmawiać o startupach. Kilka miesięcy później, podczas wywiadu, uzgodnili, że porozmawiają o nich tylko przez moment. Posłuchaj rozmowy o innowacji, popkulturze i tworzeniu gier:

Bartosz Filip Malinowski

Jestem strategiem, konsultantem i kreatywnym. Łączę kropki, które znikają ludziom z oczu. Założyłem agencję doradczą WeTheCrowd. Staram się także łączyć różne światy i dyscypliny oraz zachęcać do wyjścia ze swojej bańki na vlogu Bez/Schematu.