Polski system alarmowy Elephant Door zmierza na globalny rynek

Dodane: 18.03.2016

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polski system alarmowy Elephant Door zmierza na globalny rynek

Udostępnij:

Elephant Door zwyciężył w konkursie THINK BIG organizowanym przez UPC Biznes. Dzięki wygranej zdobył nie tylko fundusze na dalszy rozwój urządzenia, ale również zyskał możliwość uczestnictwa w sesjach z mentorami biznesu i twórcami najbardziej rozpoznawalnych polskich marek technologicznych.

THINK BIG to konkurs adresowany do odważnych, ambitnych przedsiębiorców funkcjonują już na rynku, których projekty wykorzystują nowe technologie i innowacyjne rozwiązania cyfrowe. Celem organizatorów jest wsparcie firm, planujących w dłuższej perspektywie zagraniczną ekspansję swoich produktów i usług. Laureaci oprócz nagrody pieniężnej mają również możliwość korzystania z wiedzy i doświadczeń ekspertów UPC Biznes oraz praktyków biznesu. 

Elephant, zwycięzca III edycji THINK BIG, zaimponował jury konkursowemu przemyślaną i odważną strategią rozwoju firmy oraz innowacyjnym zastosowaniem stworzonego przez nich systemu alarmowego.

– Niezmiernie cieszy nas fakt, że Elephant został uznany za najlepszą małą firmę z globalnymi ambicjami. Od samego początku istnienia firmy postawiliśmy sobie za cel zredefiniowanie bezpieczeństwa. Dzięki innowacjom i nastawieniu na potrzeby klientów chcemy zapewnić je jak największej grupie osób. Takie jest też zadanie naszego pierwszego produktu – Elepahnt Door. Chcemy, aby produkt ten był dostępny na całym świeci – mówi Radosław Pallach, CEO firmy Elephant. – Wygrana w konkursie THINK BIG to dla nas niesamowita szansa. Dzięki niej utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nasz produkt jest innowacyjny i dopasowany do aktualnych potrzeb, ale przede wszystkim, że wejście na globalny rynek jest dobrym kierunkiem – dodaje Pallach.

Zwycięzców wyłoniło jury, w którego skład weszli m. in.: Christopher B. Coles – Dyrektor Zarządzający Rynkami Biznesowymi w Liberty Global, Agnieszka Zawistowska – dyrektor UPC Biznes, Bartłomiej Gola – partner zarządzający SpeedUp Group, Beata Lubos – Naczelnik Wydziału Polityki Innowacyjności w Ministerstwie Rozwoju, Łukasz Wejchert – założyciel firmy Dirlango.

Zdaniem Dyrektor UPC Biznes Agnieszki Zawistowskiej: UPC Biznes wspiera polskich przedsiębiorców, ponieważ to właśnie małe firmy są dziś głównymi kreatorami innowacji – zjawiska tak istotnego dla wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki. Polska plasuje się dziś w pierwszej piątce najszybciej cyfryzujących się krajów Europy, w czym swój istotny udział mają właśnie nasi mikroprzedsiębiorcy. Z roku na rok rośnie liczba narzędzi, wspierających rozwój digitalizacji, a my jako spółka technologiczna możemy być dumni z bycia sprzymierzeńcem tych zmian – zarówno za pośrednictwem stale powiększającej się oferty zaawansowanych usług cyfrowych dla firm, jak i dzięki promocji najlepszych projektów biorących udział w programie Think Big.

Kolejny krok – o najbliższych planach

Główna nagroda przyznana w ramach THINK BIG to już kolejna wygrana smart alarmu. Wcześniej Elephant Door zdobył uznanie w konkursie Business Mixer organizowanym przez AIP Business Link, a tym samym udał się na podbój słynnej Doliny Krzemowej w USA. W trakcie wizyty w listopadzie 2015 roku w Kalifornii, przedstawiciele firmy spotkali się z potencjalnymi inwestorami oraz partnerami biznesowymi.

Natomiast w grudniu 2015 Elephant zwyciężył w konkursie ScaleMeGlobal oraz Microsoft Continuum dedykowanym startupom i pomysłodawcom biznesów z globalnym potencjałem. Konkurs został rozstrzygnięty podczas konferencji Startup Summit. W ramach nagrody Elephant bierze udział w rocznym programie akceleracyjnym ufundowanym przez Google Campus.

Jak mówi pomysłodawca Elephant Door Radosław Pallach, w lutym br. ruszyło przygotowanie do jego produkcji. – Obecnie jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie, który pozwoli na uruchomienie sprzedaży naszego smart alarmu w ciągu kilku miesięcy – wyjaśnia Radosław Pallach, CEO firmy Elephant. To jednak nie wszystko. – Mogę również zdradzić, że jesteśmy w trakcie przygotowywania kompleksowej i bardzo atrakcyjnej oferty dla zainteresowanych, która pozwoli nabyć Elephant Door w przedsprzedaży. O szczegółach będziemy informować już wkrótce – dodaje. Oprócz Polski, Elephant Door ma być dostępny w krajach Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych. 

fot. pixabay.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem