Polski Vet Tech Wimba zwycięzcą konkursu Unleashed StartUp Village

Dodane:

Karolina Kwietniewska Karolina Kwietniewska

Polski Vet Tech Wimba zwycięzcą konkursu Unleashed StartUp Village

Udostępnij:

Polski startup Wimba został zwycięzcą prestiżowego konkursu Unleashed StartUp Village powered by Purina Accelerator Lab na kongresie WSAVA 2023 w Lizbonie. Drukowane urządzenia ortopedyczne w technologii 4D zaprojektowane w celu przywrócenia mobilności zwierząt domowych, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez panel jurorów.

NLEASHED by Purina, program wspierający innowacyjne startupy z dziedziny opieki nad zwierzętami domowymi, po raz kolejny podkreślił swoje zaangażowanie w promowanie innowacji w branży pet-tech i weterynaryjnej. Podczas kongresu World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) 2023 w Lizbonie, program ten uhonorował polskiego startupa Wimba prestiżową nagrodą, potwierdzając jego pozycję jako lidera i pioniera w dziedzinie weterynarii.

Greg Kosch, współzałożyciel i COO Wimba, nie krył radości z sukcesu swojego zespołu, podkreślając:

– Ta nagroda jest odzwierciedleniem zaangażowania całego zespołu Wimba w realizację naszej misji. Głównym celem Wimba jest wprowadzanie przełomowych rozwiązań w medycynie weterynaryjnej, a wyróżnienie przez UNLEASHED by Purina tylko wzmacnia naszą determinację w tworzeniu lepszej przyszłości dla zwierząt domowych.

– Jesteśmy głęboko zaangażowani w wyposażanie klinik weterynaryjnych w przyjazną dla lekarzy weterynarii technologię, którą można bez trudu wdrożyć w ich placówkach, co pozwoli na rozszerzenie korzyści płynących z rozwiązań Wimba na szeroką skalę, a w efekcie przywrócenie zwierzętom mobilności i dobrostanu – dodał Franciszek Kosch, współzałożyciel i COO Wimba.

Wimba w nieustannym procesie

Spoglądając w przyszłość, Wimba zamierza poszerzyć swoją globalną obecność i wpływ, nawiązując współpracę z klinikami weterynaryjnymi na całym globie. Firma dąży do ciągłego doskonalenia swojej technologii, aby zapewnić płynną integrację z placówkami weterynaryjnymi, co pozwoli na rozszerzenie korzyści wynikających z naszych innowacyjnych ortez i protez drukowanych w 4D, by mogły trafić do jak największej liczby potrzebujących zwierząt.

Z troską o dobrostan zwierząt domowych

Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu i wyróżnieniu od UNLEASHED by Purina, firma Wimba przystępuje do kolejnego etapu swojej transformacji w dziedzinie opieki weterynaryjnej. To prestiżowe wyróżnienie podkreśla ich innowacyjność i skoncentrowanie na dobrostanie zwierząt.

Wimba dąży do dalszego doskonalenia swoich technologii, zapewniając płynną integrację z klinikami weterynaryjnymi na całym świecie. Ich innowacyjne ortez i protezy drukowane w 4D stanowią przełomowe rozwiązania, które pozwalają na przywracanie mobilności i poprawę jakości życia zwierząt.

Wimba jest gotowa podjąć kolejne kroki na drodze do transformacji opieki weterynaryjnej, a ich jasna wizja polega na tworzeniu przyszłości, w której zwierzęta domowe będą cieszyć się lepszym zdrowiem i komfortem życia.

 

Przeczytaj także:

Wcześniej robili protezy dla ludzi, teraz robią protezy dla zwierząt. O Wimba opowiadają nam jego twórcy

Pethomer połączy właścicieli zwierząt z ich opiekunami. Jak zamierza na tym zarobić?