Polskie ePłatności stały się częścią Grupy Nets

Dodane: 27.10.2020

Marta Wujek Marta Wujek

Polskie ePłatności stały się częścią Grupy Nets

Udostępnij:

Polskie ePłatności poinformowały, że 26 października została sfinalizowana transakcja przejęcia firmy przez Grupę Nets. Transakcja opiewająca na kwotę ponad 1,8 mld złotych została zatwierdzona przez odpowiednie organy regulacyjne, w tym UOKiK. 
– Dołączenie do Grupy Nets, wiodącego gracza w dziedzinie płatności elektronicznych w Europie, daje nam szerokie perspektywy rozwoju. Chcemy poszerzać nasz know-how z korzyścią dla naszych klientów oraz rozwoju ich biznesu. Razem będziemy tworzyć innowacyjne rozwiązania odpowiadające na rosnące wciąż potrzeby sektora handlu detalicznego w Polsce – powiedział w komunikacie Jarosław Mikos, Prezes Polskich ePłatności

Polskie ePłatności na wzroście

Grupa PeP zatrudnia ponad 600 pracowników. W 2020 roku firma spodziewa się osiągnąć przychody netto w wysokości około 55 mln euro. Jak zaznaczono po przejęciu firma pozostaje odrębną spółką i będzie funkcjonować na dotychczasowych zasadach. 

W okresie inwestycji Innova Capital w latach 2016-2020 Polskie ePłatności znacząco zwiększyły liczbę terminali w punktach sprzedaży z ok. 33 tys. do ponad 160 tys.. Firma przeprowadziła w tym czasie siedem udanych akwizycji i tym samym znacząco rozszerzyła zakres swoich usług, a liczba pracowników wzrosła ponad trzykrotnie. PeP zajmuje obecnie trzecią pozycję na polskim rynku dostawców kompleksowych usług płatniczych i korzysta z wysokiego poziomu satysfakcji klientów.

Polska atrakcyjnym rynkiem

– Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie, jeśli chodzi o rozwój w zakresie płatności elektronicznych, natomiast Polskie ePłatności są jednym z najszybciej rozwijających graczy.– powiedział Bo Nilsson, CEO Grupy Nets. – Dzięki skoncentrowaniu się na małych i średnich firmach oraz silnej obecności w obszarze kart i terminali POS, PeP doskonale wpisuje się w naszą istniejącą działalność, poszerzając naszą ofertę rozwiązań płatności online dla sprzedawców w Polsce. 

Przejęcie PeP jest następstwem przejęcia przez Nets Dotpay/eCard oraz strategicznego sojuszu z Przelewy24. Obie te firmy są szczególnie silne w dziedzinie e-commerce. Dzięki mocnej pozycji PeP w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie akceptacji kart i terminali w punktach sprzedaży, transakcja ta uzupełnia ofertę Grupy Nets dla przedsiębiorstw w Polsce. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem