Polskie lalki idą w świat. Fundusz Experior Venture Fund inwestuje w spółkę WeGirls

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Experior Venture Fund objął pakiet akcji w spółce WeGirls, zajmującej się m.in. produkcją lalek. W 2016 roku Experior Venture Fund planuje wykorzystać cały posiadany kapitał i poszerzyć swoje portfolio o kolejne innowacyjne polskie spółki z globalnym potencjałem.

Siłą Experior Venture Fund jest unikalne połączenie kompetencji, doświadczeń i kontaktów zarówno kadry zarządzającej i zespołu, jak również prawie 30 doświadczonych biznesowo inwestorów. Dzięki temu fundusz pomaga spółkom w pełni wykorzystać ich potencjał. Poza kapitałem, zapewnia także wsparcie operacyjne i strategiczne w kwestii planów rozwoju, wprowadzania na rynek nowych produktów oraz ekspansji na rynki zagraniczne. Experior Venture Fund oferuje również pomoc w obszarze uzupełniania kompetencji zespołów zarządzających spółek poprzez wparcie w pozyskaniu z rynku najlepszych specjalistów lub niezależnych ekspertów, którzy mogą doradzać z pozycji rad nadzorczych. 

– Poza nadrzędnym celem Funduszu jakim jest inwestowanie, naszą misją jest wspieranie ekosystemu, w którym egzystują spółki. Chcemy promować współpracę z inwestorem opierającą się na tzw. złotych standardach. To model współpracy, w którym fundusz razem z spółką grają razem do jednej bramki, a ich wspólnym celem jest budowanie wartości spółki – mówi Kinga Stanisławska, Partner Zarządzający i jedna z założycielek Experior Venture Fund.

Pod koniec ubiegłego roku Experior Venture Fund zainwestował w polską spółkę WeGirls, która specjalizuje się w produkcji lalek, ubranek, książek dla dzieci oraz edukacyjnych gier komputerowych. – Inwestycja pozwoli nam na dynamiczny rozwój i rozbudowanie sieci dystrybucji, głównie na rynkach zagranicznych oraz stworzenie innowacyjnych aplikacji mobilnych stanowiących rozszerzenie świata WeGirls w przestrzeni wirtualnej  – mówi Anna Rutkowska, współzałożycielka spółki. – Równocześnie pracujemy nad dalszą dywersyfikacją linii produktów WeGirls pobudzających kreatywność dziecka i stymulujących jego rozwój, z naciskiem na inteligencję emocjonalną oraz umiejętności społeczne – dodaje Alina Groblicka, jedna ze współzałożycielek WeGirls. W 2015 roku lalki WeGirls zostały wyróżnione przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w konkursie Świat Przyjazny Dziecku. Prowadzona równolegle Fundacja Przyjaźni WeGirls pomaga dzieciom oraz przeciwdziała ich społecznemu wykluczeniu. Głównym działaniem fundacji jest zbiórka włosów na peruki dla dzieci chorych, po chemioterapii lub po operacjach.

Experior Venture Fund posiada obecnie w swoim portfelu 8 spółek. Znajdują się w nim m.in. ZenCard – platforma technologiczna, umożliwiająca tworzenie wielokanałowych kampanii marketingowych, zarówno w e-commerce, jak i handlu tradycyjnym, XTRF Management Systems – spółka oferująca specjalistyczne rozwiązania do zarządzania projektami związanymi z tłumaczeniami czy Tourmedica.pl – platforma usług medycznych. Experior Venture Fund objął również udziały w spółce Fuero Games, zajmującej się produkcją gier mobilnych, Algolytics oferującej platformę służąca do automatyzacji procesu budowy modeli predykcyjnych oraz generowania analiz predykcyjnych, Inex System – firmie inżynierskiej, produkującej systemy ekspozycyjne POS oraz DrOmnibus, która oferuje narzędzie w formie aplikacji na urządzenia mobilne, wspomagającej terapię dzieci z wadami wrodzonymi i dysfunkcjami zachowania. Na 2016 rok Experior Venture Fund planuje kolejne, duże inwestycje, na które przeznaczony zostanie cały posiadany kapitał.

Fundusz kładzie duży nacisk na edukację i mentoring przedsiębiorców. Zespół Experior Venture Fund aktywnie uczestniczy w spotkaniach, podczas których spółki mogą zweryfikować swoje plany biznesowe i strategię rozwoju, a także dowiedzieć się więcej na temat procesu pozyskiwania inwestora oraz innych kwestii związanych z rozwojem firmy. W 2016 roku Experior Venture Fund zorganizuje między innymi regularne office hours w Campus Warsaw prowadzonym przez Google, podczas których przedsiębiorcy mogą spotkać się z przedstawicielami funduszu i poznać odpowiedzi na wszelkie nurtujące ich pytania, związane z prowadzeniem i rozwojem biznesu. 

fot. pixabay.com