Polskie porównywarki sięgają po rynki europejskie – Grupa LOANDO podsumowuje rok 2018

Dodane: 06.02.2019

Mam Startup

Udostępnij:

Grupa LOANDO od 2017 roku prowadzi intensywną ekspansję swych czołowych projektów – porównywarek pozyczkaportal.pl oraz loando.pl na rynki europejskie. Rok 2018 stał pod znakiem rozwoju i zdobywania kolejnych rynków.

Grupa LOANDO to globalny ekosystem innowacyjnych firm i startupów zajmujących się nowymi technologiami, szeroko pojętym fintechem oraz digital marketingiem. Oficjalne zrzeszenie się Grupy LOANDO nastąpiło w 2018 roku. Podstawę stanowią dwa najstarsze projekty – porównywarki pozyczkaportal.pl oraz loando.pl.

Dynamiczny rozwój obu naszych porównywarek w Polsce nie pozwolił nam stać w miejscu, dlatego też coraz intensywniej zaczęliśmy myśleć o ekspansji na rynki europejskie. Za pierwszy, pilotażowy kierunek obraliśmy Rosję. Znaleźliśmy swoją niszę, którą mogliśmy zagospodarować, a tym samym sprawdzić reakcję rynku rosyjskiego na nowość, jaką było loando.ru – komentuje Tymon Zastrzeżyński, CEO&Co-founder w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl, loando.pl).

Po udanym wejściu na rynek rosyjski, Grupa LOANDO podjęła decyzję o dalszej ekspansji w Europie. Kolejnym kierunkiem były Czechy.

Dalszy ciąg ekspansji zagranicznej w 2018 roku

W kwietniu 2018 roku Grupa LOANDO pod nazwą Loando Servicios Digitales weszła na rynek hiszpański. Obecnie funkcjonują tam 3 porównywarki. Do Grupy LOANDO należy sieć afiliacyjna, co pozwoliło na nawiązanie współpracy ze znaczną liczbą tamtejszych firm pożyczkowych. Wkrótce Grupa LOANDO będzie mogła pochwalić się największą liczbą kampanii w tym kraju.

Niemalże na równi z ruszeniem Loando Servicios Digitales w Hiszpanii, Grupa LOANDO przygotowywała się do podbicia kolejnego rynku zagranicznego. Po ekspansji na Rosję i Czechy naturalnym wyborem był sąsiedzki rynek na Ukrainie.

Nawet mimo wielu niejasnych kwestii prawnych na rynku ukraińskim – m.in. dynamiczny rozwój w  dość niekorzystnych warunkach prawnych (rynek pożyczek online na Ukrainie działa w oparciu o ogólne ramy prawne, nie ma też specjalnej regulacji stóp procentowych, ustalanych odgórnie przez państwo) nie powstrzymało Grupy LOANDO przed podjęciem decyzji o ruszeniu z ukraińskim projektem porównywarki. Ponad roczna procedura rejestrowania znaku towarowego pozwoliła na zmianę domeny loando.com.ua na funkcjonującą dziś, porównywarkę loando.ua. Grupa LOANDO jest również w trakcie rejestracji na Ukrainie własnej spółki.

– Rok 2018 był bardzo dobrym rokiem zarówno dla Grupy LOANDO, jak i dla całego fintechu. Ekspansja zagraniczna okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ bardzo szybko nawiązaliśmy współpracę z największymi graczami i liderami rynku w poszczególnych krajach. Jednocześnie wzrosła rozpoznawalność naszej marki i świadomość produktu wśród międzynarodowego środowiska fintechowego. Nasze plany rozwoju w aktualnym 2019 roku przewidują, że staniemy się liderem branży w całej Europie, zaś niedługo może i na innych kontynentach – dodaje Zbigniew Czyżyk, Head of International Development w Grupie LOANDO.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem