Polskie startupy mogą aplikować do programu Start Path. Nabór został rozpoczęty

Dodane: 20.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Aby rozwinąć swoją działalność lub zwiększyć rentowność, startupy coraz częściej szukają możliwości współpracy z korporacjami, w celu skorzystania z ich kompetencji operacyjnych i technologii. Program dla startupów Start Path Global firmy Mastercard pomaga im zaistnieć na rynku.

Właśnie rozpoczyna się nabór wniosków do nowej edycji programu zima 2016 r.

 

Program Start Path Global to element działań Mastercard mających na celu skorzystanie z potencjału najlepszych startupów, by zaoferować wartość dodaną partnerom biznesowym firmy oraz całej branży usług finansowych. Program powstał na początku 2014 r. jako platforma bezpośredniej współpracy Mastercard ze startupami z całego świata. Celem Start Path jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań w wielu dziedzinach: od sztucznej inteligencji przez handel konwersacyjny po technologię blockchain. W ostatnich dwóch latach program objął ponad 90 firm z 24 branż. Mastercard aktualnie współpracuje przy projektach pilotażowych lub jest współwłaścicielem prawie 20% z nich.

– Szukamy innowacji nie tylko wewnątrz naszej firmy. Chcemy również wykorzystać potencjał rozwiązań wdrażanych przez startupy – powiedział Stephane Wyper, globalny lider Mastercard Start Path. – W ramach programu dostosowujemy nasze podejście do każdego startupu tak, żeby zwiększyć korzyści zarówno dla poszczególnych firm, jak i dla całej branży. Naszym zdaniem nie ma rozwiązania dostosowanego do potrzeb wszystkich startupów, dlatego korzystamy z różnych mechanizmów, takich jak wewnętrzne programy pilotażowe, interfejsy Mastercard API czy dostęp do bazy naszych klientów i sieci partnerów – dodaje. 

Polskim startupom szlak do udziału w programie Mastercard przetarła warszawska firma ZenCard, platforma marketingu transakcyjnego, która zakwalifikowała się do pierwszej edycji Start Path Global. Przykłady zagranicznych firm, które zakwalifikowały się do programu, to izraelskie startupy SuperSmartPayKey, berlińska firma Itembase i holenderska InvoiceSharing.

Możliwości programu dobrze obrazuje przykład izraelskiego startupu VATBox, który umożliwia zwiększenie widoczności procesów związanych z rozliczaniem podatku VAT, a także upraszcza odzyskiwanie go i zarządzanie nim poprzez zwiększanie przejrzystości globalnych wydatków związanych z VAT dla dyrektorów finansowych i specjalistów ds. podatków w przedsiębiorstwie. W Europie firma VATBox przeprowadziła program pilotażowy przy udziale Mastercard i przedstawiła swoje możliwości zautomatyzowania procesu odzyskiwania podatku VAT, zapewnienia przejrzystości tego procesu oraz zwiększenia jakości i zgodności z przepisami. Na podstawie sukcesu programu pilotażowego VATBox został oficjalnym dostawcą rozwiązań dla Mastercard w zakresie odzyskiwania podatku VAT. 

W każdym kwartale odbywa się nabór startupów do nowej „klasy” Start Path, na okres sześciu miesięcy. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji, a termin składania wniosków upływa 11 października 2016 r.

Jak złożyć wniosek o udział w programie Start Path Global?

1. Mastercard zaprasza zainteresowane firmy do składania aplikacji pod adresem https://www.f6s.com/mastercardstartpathwinter2016/ w terminie do wtorku 11 października br., do godz. 19:00 czasu polskiego.

2. Wnioskodawcy otrzymają mailowe potwierdzenie złożenia wniosku.

  • W niektórych przypadkach zespół programu może skontaktować się z wnioskodawcą w celu dokładniejszego omówienia wniosku.

3. Zespół Start Path zaprosi 12 kandydujących firm na dzień prezentacji (pitch day), który odbędzie się w dn. 30 listopada-1 grudnia br. w Miami.

  • Pitch Day będzie okazją nie tylko do zaprezentowania swojej kandydatury, ale także do spotkania się z partnerami programu reprezentującymi największe, międzynarodowe marki.

4. Pięć do siedmiu spośród kandydujących firm otrzyma ofertę uczestnictwa w programie.

5. Program rozpocznie się od tygodnia intensywnego wprowadzenia (immersion week) w styczniu 2017 r.

6. Mastercard zaprasza wszystkie podmioty zainteresowane konkursem do udziału w trzech sesjach informacyjnych dotyczących procedury składania wniosków:

– Twitter Chat w piątek, 30 września o godz. 3:30 rano czasu polskiego – za pośrednictwem konta @MAStartPath i hastagu #StartPathGlobal, zostanie przeprowadzona sesja pytań i odpowiedzi, z udziałem startupów z aktualnie trwającej edycji programu.

– webinaria w czwartek 6 października, o godz. 10:30 i 18:30 czasu polskiego. Chętni mogą się zarejestrować na stronie: http://www.startpathglobal.youcanbook.me. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem