Polskie startupy zwycięzcami europejskiego konkursu InnovMatch

Dodane: 06.12.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Polska firma Apollogic.com wygrała pierwszą edycję międzynarodowego konkursu InnovMatch, organizowanego przez SAP i Techstars. Zwycięzcy finału zorganizowanego w Pradze wyprzedzili w rywalizacji startupy z dziewięciu krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Projekt Apollogic.com umożliwia chirurgom analizę i wizualizację danych o pacjentach za pomocą okularów VR. Drugie miejsce otrzymał polski Hycom za cyfrowy rejestr dzieł sztuki, trzecie – czeski Sabris.

InnovMatch to konkurs dla innowacyjnych firm, startupów, programistów, przedsiębiorców i studentów z Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z realnymi wyzwaniami biznesowymi, które stały przed partnerami konkursu – firmami Sportina ze Słowenii, Atlantic Grupa z Chorwacji, Selgros z Rumunii oraz polskim Eurocash. Do rywalizacji można było zgłosić także własne innowacyjne pomysły, które wprowadzają na rynek innowacje. Wymogiem była realizacja projektów z wykorzystaniem platformy SAP Cloud – wirtualnego środowiska IT, umożliwiającego szybkie i sprawne tworzenie aplikacji w modelu chmurowym.

Podczas finału w Pradze spotkali się zwycięzcy krajowych eliminacji. Ich pomysły oceniali reprezentanci firmy SAP, akceleratora SAP.io, Politechniki Czeskiej w Pradze oraz biznesmeni i dziennikarze technologiczni z Czech. Zgodnie z ich werdyktem dwie pierwsze nagrody otrzymały innowacyjne firmy z Polski: Apollogic.com i Hycom SA. Trzecia pozycja przypadła czeskiej firmie Sabris, która otrzymała również nagrodę publiczności.

Trzy najwyżej ocenione projekty odpowiadają na różne wyzwania biznesowe:

1. miejsce – Apollogic.com, Polska: nagrodzone rozwiązanie umożliwia chirurgom wczytywanie i wyświetlanie zdjęć medycznych w formie hologramów 3D z uwzględnieniem wszystkich istotnych danych dotyczących pacjenta. Tego rodzaju możliwości oferuje bezpośrednie połączenie okularów rzeczywistości mieszanej z platformą SAP Cloud oraz bazą danych SAP HANA.

2. miejsce – Hycom SA, Polska: rozwiązanie Art Share to cyfrowy rejestr oparty na technologii blockchain, w którym zapisywana jest każda transakcja na rynku dzieł sztuki. Rozwiązanie oblicza wysokość należnych honorariów. Część z nich trafia do twórcy, który otrzymuje dodatkowe korzyści za każdym razem, gdy wartość dzieła sztuki wzrasta.

https://youtu.be/GMUI2CzGixU

3. miejsce – Sabris, Czechy: rozwiązanie Transportation Aggregator łączy sklepy internetowe, firmy transportowe i klientów w ramach jednego pomysłowo zaprojektowanego interfejsu opartego na platformie SAP Cloud.

Oprócz nagrody w wysokości 15 000 euro, która została rozdzielona między trzech laureatów, zwycięzca konkursu zostanie zaproszony do Berlina, gdzie będzie miał okazję zwiedzić siedzibę sponsorów i zapoznać się z ich ekosystemem wspierającym startupy. Ponadto wszystkie trzy wyróżnione firmy otrzymają możliwość bezpłatnego korzystania z SAP Cloud Platform przez rok.