Polskie studio stworzyło aplikację, która pozwoli poprowadzić łazik Perseverance

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Polskie studio stworzyło aplikację, która pozwoli poprowadzić łazik Perseverance

Udostępnij:

Aplikacja stworzona przez Immersion VR doskonale ukazuje powierzchnię Marsa i przekazuje najcenniejsze informacje o Czerwonej Planecie. Dodatkowo pozwala lepiej przyjrzeć się konstrukcji łazika, na który skierowane są oczy całego świata.

Cały świat żyje dziś lądowaniem łazika Perseverance na powierzchni Marsa – urządzenie będzie tam szukać śladów życia, a także sprawdzi warunki, które pozwolą ocenić, czy kiedykolwiek człowiek będzie w stanie zasiedlić tę planetę. Wszyscy ciekawi losów łazika, oprócz tego, że mogą śledzić materiały udostępniane przez NASA, mają możliwość wykonania wirtualnej „jazdy” tym wyjątkowym pojazdem.

Jak to możliwe? Polskie studio Immersion VR, realizujące projekty z zakres VR/AR, stworzyło aplikację, która umożliwi nam wykonanie samodzielnego lądowania i przejażdżkę łazikiem… po własnym po mieszkaniu, w biurze, w ogrodzie lub w parku. Możemy się nim poruszać wszędzie tam, gdzie akurat przebywamy z naszym smartfonem w ręku.

Aplikacja MISSION TO MARS wykorzystuje technologię AR i dzięki temu pozwala wyświetlić na ekranie obraz łazika, który zdaje się znajdować tuż obok nas. Technologia daje nam nie tylko chwilę rozrywki, ale też pozwala lepiej przyjrzeć się wynalazkowi o nazwie Perseverance (w tłumaczeniu z języka angielskiego: wytrwałość). Dodatkowo aplikacja ma wymiar edukacyjny – daje dobry obraz powierzchni Marsa, która wirtualnie jest wyciągnięcie naszej ręki, a także przekazuje najważniejsze informacje o Czerwonej Planecie.

Warto zapoznać się z aplikacją, która jest częścią promocji filmu dokumentalnego „Making tracks on Mars” wyprodukowanego przez Smithsonian Channel. Produkcja będzie dotyczyć właśnie lądowania Perseverance na Marsie, które odbyło się 18 lutego 2021 roku.