Polsko-brytyjska firma sprzedana za 13,6 mln funtów. William Hill przejmuje Grand Parade

polsko brytyjska firma sprzedana za 136 mln funtow william hill przejmuje grand parade
Udostępnij:
William Hill, światowy gigant w branży bukmacharskiej przejmuje polsko-brytyjską spółkę Grand Parade specjalizującą się w tworzeniu systemów dla branży zakładów sportowych online.

Przejęcie Grand Parade ma na celu zasilenie William Hill o zespół 200 wysokiej klasy specjalistów i jeszcze silniejszą rozbudowę platformy online.

Zdjęcie główne artykułu by splitshire.com

Firma Grand Parade począwszy od swojego powstania w 2007 roku specjalizowała się w dostarczaniu rozwiązań dla branży zakładów online. Na przestrzeni tych lat z kilkuosobowego zespołu w Londynie i Krakowie urosła do ponad 200 osobowego przedsiębiorstwa IT z ponad 160 programistami zatrudnionymi w biurze w Krakowie i Poznaniu, gdzie realizowane są kluczowe projekty IT. Wcześniej w marcu b.r. Grand Parade przejęło krakowski software house Sigmapoint.

Światowy rynek zakładów online szacowany jest obecnie na £30 mld ($39,9 mld), przy czym według KPMG dynamika wzrostu na przestrzeni kolejnych lat utrzymać się ma na poziomie ponad 10%, co sprawia że coraz więcej firm bukmacherskich traktuje Internet jako strategiczny obszar, którego nie mogą lekceważyć.

- Przejęcie Grand Parade przez światowego lidera jakim jest William Hill to również ogromne wyróżnienie dla Polski i tutejszego zespołu, którego umiejętności i ekspercka wiedza informatyczna zwróciła uwagę brytyjskiej giganta - komentuje Jakub Oleksy, Managing Director Grand Parade na Polskę. - Potwierdza to również, że zagraniczne firmy i partnerzy biznesowi dostrzegają coraz większy potencjał nad Wisłą - dodaje.

Grand Parade

Grand Parade to Polsko-Brytyjska firma tworząca zaawansowane systemy dla branży zakładów sportowych online w Europie, USA i Australii. Spółka zatrudnia ponad 200 osób, z czego aż 160 programistów zatrudnionych jest w biurze w Krakowie, gdzie realizowane są kluczowe projekty. Z rozwiązań tworzonych przez Grand Parade korzysta kilkadziesiąt milionów użytkowników dziennie a wśród klientów są największe firmy z branży m.in. Coral, Betfair, Bwin, Ladbrokes czy Betway.

William Hill

William Hill to jedna z największych na świecie firm bukmacherskich zatrudniająca ponad 16,000 pracowników w dziewięciu krajach i oferująca zakłady zarówno w punktach bukmacherskich jak i online. W 1998 roku jako pierwsza firma na świecie wprowadziła możliwość obstawiania zakładów online, a od 2002 roku jest notowana na londyńskiej giełdzie.