Pomóż Ifinity zdobyć nagrodę Innovation Radar Prize 2018

pomoz ifinity zdobyc nagrode innovation radar prize 2018
Udostępnij:
Polska innowacyjna technologia biorąca udział w projekcie BEACONING (Horyzont 2020) oraz wspierająca osoby niewidome została nominowana do prestiżowej nagrody Innovation Radar Prize 2018 w kategorii Technologie Społeczne. Głosowanie trwa do 12 listopada br. Wystarczy jeden klik.

Ifinity bierze udział w projekcie BEACONING (Breaking Educational Barriers with Contextualised, Pervasive and Gameful Learning), który finansowany jest w ramach programu Horyzont 2020. Komisja Europejska wybrała i zgłosiła startup z wielu tysięcy projektów – w tym jako jedyny z Polski.

Startup Ifinity został nominowany do nagrody Innovation Radar Prize 2018 w kategorii Technologie Społeczne. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu wyłonienie startupów oferujących innowacyjne rozwiązania w pięciu kategoriach: Tech for Society, Excellent Science, Industrial & Enabling Tech, Best Young SME oraz Best early stage innovation. 

W publicznym głosowaniu wybrane zostaną 4 startupy z każdej kategorii, które będą miały szansę zaprezentować swoje technologie przed jury konkursu podczas konferencji ICT 2018 w dniach 4-6 grudnia 2018 roku we Wiedniu. Zwycięzca otrzyma Grand Prix i zostanie zaprezentowany w programie euronews, gdzie opowie o swoim innowacyjnym rozwiązaniu i o potencjale rynkowym.

Ifinity to polska firma budująca rozwiązania umożliwiające lokalizowanie użytkownika na małej przestrzeni, w tym wewnątrz budynków, bez wykorzystywania technologii GPS. W tym właśnie celu wykorzystuje tzw. beacony (ang. beacons) – miniaturowe urządzenia wykorzystujące technologię Bluetooth Low Energy do łączenia się ze smartfonem.

Oddawać głosy można na tej stronie, do 12 listopada br. Głosowanie nie wymaga logowania, wystarczy jeden klik, by otworzyć dla projektu Ifinity zupełnie nowe możliwości i wyróżnić technologię audiodeskrypcji i nawigacji dla osób niewidomych.