Pomysłowa młodzież z dorosłymi ekspertami zbuduje startupy podczas kolejnej edycji Startup Weekend Kids w Warszawie

Dodane: 07.06.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Nastolatki są odważne i mają świetne pomysły. Dorośli mają wiedzę i doświadczenie. Wspólnie pracując nad wcieleniem w życie dziecięcych pomysłów mogą osiągnąć wiele ważnych celów. Tak jak podczas 3. edycji Startup Weekend Kids, która odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

Jeśli jesteś programistą lub grafikiem, który chciałby wesprzeć swoimi umiejętnościami polską młodzież, to wydarzenie jest dla Ciebie – zaprasza organizator, Fundacja “Pierwsze Miejsca Są Zawsze Wolne” oraz główny partner wydarzenia, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Serwis rekomendujący ścieżkę edukacji, aby pracować w wymarzonym zawodzie; aplikacja identyfikująca trujące rośliny; barierki chroniące zwierzęta w mieście przed hałasem; gra, podczas której nie czujesz, że uczysz się trudnego przedmiotu – to pomysły dzieciaków w wieku 7-16 lat. Świetne, prawda? Jak jednak mówią w biznesie: pomysł to naprawdę niewiele. Zrealizowany pomysł to już coś!

Wiesz, czym jest Startup Weekend? To weekendowy „maraton” dla osób, które mają pomysł na nowoczesny biznes (lub tylko o nim marzą) i nie wiedzą, jak zacząć. Podczas Startup Weekendu spotykają podobnych sobie ludzi, o różnych kompetencjach. Tworzą zespół, dzielą się zadaniami, korzystają ze wsparcia doświadczonych mentorów i przymierzają się do realizacji swego pomysłu, który podczas finału prezentują przed jury.

Natomiast Startup Weekend Kids to podobne warsztaty, tylko skierowane do dzieci oraz dorosłych – połączenie doskonałej zabawy, nienachalnej nauki i zupełnie poważnej pracy w zespołach dzieci-dorośli. To dla wszystkich świetny trening weryfikacji pomysłów, organizacji pracy i dzielenia się zadaniami odpowiednio do kompetencji. Dzieciaki przede wszystkim uczą się, że MOGĄ sięgać dalej, że warto poszerzać swoje horyzonty i zdobywać różne kompetencje, ale też poznają w praktyce drogę od pomysłu do biznesu…  a w każdym razie jej początki. Dorośli eksperci mają natomiast świetną okazję, aby poznać nieszablonowe, dziecięce podejście do rozwiązywania problemów, a jednocześnie być dla nich wsparciem oraz inspiracją do nauki przydatnych umiejętności.

– Dzieci-pomysłodawcy uczą się pracy w zespole, w którym każdy ma inne umiejętności. Zadaniem nastolatków jest przedstawić i dopracować pomysł, ustalić plan działania i rozdać zadania, dotrzeć do potencjalnych odbiorców i sprawdzić potencjał pomysłu. Dorośli programiści, graficy i ludzie od biznesu służą i inspirują kompetencjami, pomagając stworzyć działający prototyp – wyjaśnia zasady warsztatów Krzysztof Gontarek, organizator wydarzenia i prezes Fundacji “Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”.

Czy wiek nastoletni to nie za wcześnie na „zabawę w biznes”? Przecież szkoła, nauka, zajęcia dodatkowe, zabawa, koledzy, rodzina… Oczywiście, nie wszystkie przedsiębiorcze dzieciaki uczestniczące w Startup Weekend Kids zaraz po wyjściu z warsztatów zostają zdeklarowanymi programistami i w wieku 18 lat z sukcesem sprzedają swoją apkę. Ale wszystkie, pracując w zespole dzieci-dorośli, ćwiczą – bardzo zaniedbywaną w procesie edukacji – umiejętność pracy w zespole.

– Dzieciaki uczą się, że łącząc kompetencje można osiągnąć dużo więcej niż będąc „samotnym żaglem”. Umiejętności opracowania planu biznesowego, oceny potencjału swego pomysłu czy poznanie podstaw marketingu i PRu, nie mówiąc już o podniesieniu kompetencji cyfrowych (korzystanie z przydatnych narzędzi internetowych, nauki programowania, czy projektowania graficznego) są cenne dla każdego młodego obywatela cyfrowego społeczeństwa – przekonuje Krzysztof Kaczmar, Prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Najlepiej po prostu sprawdzić, jak to działa. Już 9-11 czerwca w Warszawie doskonała zabawa w biznes gwarantowana. Na Startup Weekend Kids zaprasza organizator – Fundacja “Pierwsze Miejsca Są Zawsze Wolne” oraz główny partner wydarzenia Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. 

– Dzieci mamy już komplet na wydarzenie – informuje Krzysztof Gontarek. – Jednak jeśli jesteś programistą lub grafikiem komputerowym i chcesz spróbować swoich sił w wolontariacie, a jednocześnie zainspirować i zachęcić młodych ludzi do pogłębiania ich kompetencji cyfrowych, to jeszcze do końca 8 czerwca (czwartek) możesz zgłosić się na wydarzenie pod adresem https://swkidswawa2.eventbrite.com.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Rozwoju, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Fundacja Startup Poland.

Bilety dla dzieci już zostały wyprzedane, ale wciąż są jeszcze miejsca (bezpłatne) dla dorosłych ekspertów – programistów, grafików, ludzi od biznesu, którzy chcieliby spędzić weekend w kreatywnym, inspirującym towarzystwie aktywnej młodzieży.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem