Ponad 11 mln zł z funduszy europejskich trafi do kolejnych startupów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ponad 11 mln zł z funduszy europejskich trafi do kolejnych startupów

Udostępnij:

PARP wybrał 12 najlepszych startupów w IX rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, firmy otrzymają łącznie ponad 11 mln zł. Można zgłaszać się do kolejnej, XIII już rundy konkursu. Macie czas do 28 czerwca.

W konkursie „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” mogą wziąć udział młode, innowacyjne spółki inkubowane pod skrzydłami Platform Startowych z województw makroregionu Polski Wschodniej: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Spółki muszą pomyślnie zakończyć inkubację i być gotowe do wprowadzenia produktu na rynek krajowy lub zagraniczny oraz systematycznie zwiększać sprzedaż.

„W IX rundzie konkursu wybraliśmy 12 startupów, które otrzymają wsparcie na dalszy rozwój i wprowadzenie swoich produktów na rynek. To spółki, których projekty mają największe szanse na komercyjny sukces. Najwięcej z nich jest z obszaru IT, ale są też innowacje np. z zakresu ekologii” – mówi Edyta Gniazdowska z Departamentu Rozwoju Startupów w PARP.

W 9. rundzie rekomendacje do wsparcia finansowego otrzymały startupy z platform: Wschodni Akcelerator Biznesu (5), Start in Podkarpackie (4), Startup Heroes (2) i Unicorn Hub (1). Zwycięskie spółki zaproponowały następujące projekty:

 1. Wdrożenie do produkcji urządzenia magnetronowego do nanoszenia powłok antybakteryjnych i antywirusowych na powierzchnie płaskie i trójwymiarowe, D.A. SEPT Sp. z o.o
 2. EKOKREACJA – innowacyjny system do budowy scenografii oparty w 100% na organicznych materiałach pochodzących z recyklingu, PACHAMAMA ECO SOLUTIONS Sp. z o.o
 3. Actistraw – słomka z aktywnym filtrem, Actistraw Sp. z o.o
 4. Innowacyjna w skali międzynarodowej maszyna do produkcji podestów z nienasyconych żywic poliestrowych, FRP Technology Sp. z o.o
 5. Elegalo – inteligentne narzędzie RODO, REBELIS Sp. z o.o
 6. Nauka pierwszej pomocy, ratownictwa i edukacji zdrowotnej bez wychodzenia z domu lub w Twojej firmie. Immersyjne narzędzie szkoleniowe z wykorzystaniem połączonych 3 form wirtualnej rzeczywistości, VISUS VR Sp. z o.o.
 7. System wykrywania obiektów na płaskich powierzchniach portu lotniczego, UNMANNED VEHICLE INNOVATIONS Sp. z o.o.
 8. Osmia 4.0 – innowacyjny system do hodowli pszczół, OSMIA FUTURE Sp. z o.o
 9. HearMe.ai, HEARME Sp. z o.o.
 10. Trescalo – platforma dla Wydawców oraz Reklamodawców wspierająca zamawianie treści SEO i treści sponsorowanych, Trescalo Sp. z o.o.
 11. BIOmesh – inteligentna platforma monitorowania ryzyka pleśni przechowalniczej w produktach spożywczych, wykorzystująca potencjał nowych technologii, jak Internet Rzeczy (IoT) oraz Sztuczną Inteligencję (AI), BIOmesh Sp. z o.o.
 12. Einfleet – kompleksowe rozwiązanie do zarządzania pojazdami elektromikromobilności i tworzenia mini-flot,  Einfleet Sp. z o.o.

Celem konkursu jest sfinansowanie działalności biznesowej młodych firm, działających w ramach Platform Startowych. Jeden startup może się ubiegać o dofinansowanie do 1 mln zł. Program pozwala na pokrycie do 85 proc. kosztów usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego, wynagrodzeń personelu oraz kosztów zakupu środków trwałych, surowców lub materiałów czy wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją.

Konkurs podzielono na 17 rund, ostatnia z nich zakończy się 30.12.2021 r. Obecnie trwa nabór w XIII rundzie konkursu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28.06.2021 r. Na młode firmy czeka jeszcze ok. 197 mln zł, a budżet całego konkursu wynosi 390 mln zł.

Więcej informacji o programie