Ponad 31 mln zł z Funduszy Europejskich dla startupów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ponad 31 mln zł z Funduszy Europejskich dla startupów

Udostępnij:

W jedenastej rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” o finansowanie ubiegało się 58 startupów. Rekomendację wsparcia od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości otrzymała ponad połowa z nich: 31 mln zł trafi do 33 firm. Konkurs finansowany jest ze środków Programu Polska Wschodnia.

Młode firmy zarejestrowane w jednym z województw makroregionu Polski Wschodniej – podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, świętokrzyskim lub podkarpackim, które pomyślnie zakończyły inkubację w ramach jednej z „Platform startowych” – mogą zdobyć nawet 1 mln zł na dalszy rozwój.

W jedenastej rundzie konkursu najwięcej rekomendowanych projektów dotyczy branży IT – 16 wniosków. Pozostałe projekty oferują rozwiązania z takich obszarów jak medycyna, analiza i bezpieczeństwo danych, ekologia i rolnictwo, marketing, żywność oraz bezpieczeństwo danych.

– Popularność konkursu jest niezmiennie wysoka. Przedsiębiorcy dzięki programowi mają szansę na wdrożenie i rozwój innowacji oraz intensyfikację działań biznesowych. Na młode technologiczne firmy, które chcą rozwinąć skrzydła ze wsparciem z programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, czeka jeszcze ponad 140 mln zł – mówi Mikołaj Różycki, zastępca prezesa PARP.

Obecnie trwa nabór wniosków w ramach 14. rundy konkursu, który zakończy się 12 sierpnia 2021 r. Nabór wniosków w ramach ostatniej w tym roku, 17. rundy konkursu, zakończy się 30 grudnia 2021 r.

Lista projektów rekomendowanych do wsparcia

Więcej informacji o programie