Ponad 6 milionów dolarów na podbój kosmosu. Była gwiazda Disneya obiera nową ścieżkę zawodową

Dodane:

Weronika Kot Weronika Kot

Ponad 6 milionów dolarów na podbój kosmosu. Była gwiazda Disneya obiera nową ścieżkę zawodową

Udostępnij:

Bridgit Mendler, znana głównie ze swoich ról w produkcjach Disneya (sitcom „Good Luck, Charlie“), właśnie ogłosiła, że została CEO swojej własnej firmy – Northwood Space. Startup ma być łącznikiem między kosmosem a Ziemią. W rundzie seed pozyskał 6,3 miliona dolarów.

Gwiazd światowej sławy, które stawiały swoje pierwsze kroki w branży przy wsparciu Disneya, nie trzeba nikomu przedstawiać. Wśród takich znajdują się między innymi Christina Aguilera, Britney Spears, Justin Timberlake, Ryan Gosling, Miley Cyrus oraz Selena Gomez. Większość z tych nazwisk wciąż jest obecnych w show-biznesie, ale  jak się okazuje, nie wszyscy decydują się pozostać w przemyśle rozrywkowym. Zupełnie inną drogę obrała Bridgit Mendler. 

Ponad 6 milionów na start 

Początkowe finansowanie, z jakim startuje Northwood Space, to zawrotna suma ponad 6 milionów dolarów. Przedsięwzięcie jest wspierane przez wpływowych inwestorów, m.in. Founders Fund, Andreessen Horowitz i Also Capital. 

Wszyscy znamy popularnych piosenkarzy czy aktorów, którzy stawiali swoje pierwsze kroki w branży przy wsparciu Disney Channel. Wśród nich znajdują się między innymi Christina Aguilera, Britney Spears, Justin Timberlake, Ryan Gosling, Miley Cyrus oraz Selena Gomez. Większość z tych nazwisk wciąż jest obecnych w show-biznesie, ale jak się okazuje, nie wszyscy decydują się pozostać w przemyśle rozrywkowym. Zupełnie inną drogę obrała Bridgit Mendler. 

Wielkie ambicje 

Artystka po realizacji wszystkich swoich celów związanych z przemysłem rozrywkowym, podjęła się kształcenia na Harvard Law School oraz Massachusetts Institute of Technology (MIT). Po otrzymaniu tytułu magisterskiego na drugiej uczelni w 2020 roku, przystąpiła do prac nad doktoratem. 

Northwood Space ma stworzyć „autostradę danych między kosmosem a Ziemią“. W związku z tym skupi się na szybkiej produkcji oraz sprawnej implementacji stacji naziemnych, które mają ułatwić przesyłanie dużej ilości danych związanych z postępującą eksploracją przestrzeni kosmicznej. Pierwsze połączenie z satelitą umieszczoną na orbicie startup ma przetestować jeszcze w tym roku. 

Przestrzeń kosmiczna staje się wprawdzie coraz łatwiej osiągalna, jednak nadal wysyłanie i pobieranie danych do i z kosmosu stanowi spore wyzwanie dla człowieka. Nadal koniecznie jest pokonanie szeregu trudności w ceku znalezienia punktu dostępu umożliwiającego nawiązanie kontaktu z satelitą wyjaśnia Bridgit w rozmowie z CNBC. 

Jak przyznaje Bridigit, w prawie kosmicznym zakochała się podczas pracy w Biurze Kosmicznym Federalnej Komisji Łączności, a pomysł na stworzenie firmy pojawił się w czasie pandemii COVID-19. Współzałożycielem Northwood Space jest mąż gwiazdy inżynier Griffin Cleverly. 

Oczekuj nieoczekiwanego

Za pośrednictwem platformy X Bridgit poinformowała swoich obserwujących o starcie firmy, tym samym stając się jedną z niewielu gwiazd na firmamencie Hollywood, które nie tylko zupełnie zmieniają swoją drogę zawodową, ale też posiadają tak bogate wykształcenie. 

Źródło: X

Satelit w kosmosie jest coraz więcej

Biuro Odpowiedzialności Rządu USA poinformowało, że w 2022 roku na orbicie okołoziemskiej znajdowało się około 5 500 satelitów. Tym samym zasugerowało, że do 2030 roku ta liczba może zwiększyć się o kolejne 58 000.

Pomimo dynamicznego wzrostu aktywności człowieka w przestrzeni kosmicznej, architektura stacji naziemnych nie zmieniła się zbytnio od lat 60., a to utrudnia transfer danych ze względu na kolosalną ilość informacji przepływających pomiędzy wspomnianymi stacjami a umieszczonymi w kosmosie satelitami. Tę sytuację chce właśnie zmienić Northwood Space. 

Zdjęcie główne: Nortwhood Space

Czytaj także: