Popset – aplikacja na prywatne albumy

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Popset to aplikacja nie zachwycająca swoją innowacyjnością, na rynku już istnieje kilka podobnych startupów. Jeśli jednak mamy albumy ze zdjęciami, którymi chcemy podzielić się wyłącznie z kilkoma przyjaciółmi, to zdecydowanie warto skorzystać z tego, co oferuje projekt…

Popset to aplikacja nie zachwycająca swoją innowacyjnością, na rynku już istnieje kilka podobnych startupów. Jeśli jednak mamy albumy ze zdjęciami, którymi chcemy podzielić się wyłącznie z kilkoma przyjaciółmi, to zdecydowanie warto skorzystać z tego, co oferuje projekt, który ma za sobą przygodę z Y-Combinatorem.


Popset możemy zintegrować z naszym profilem na Facebooku i zaprosić znajomych do obejrzenia naszych albumów. Użytkownicy będą mogli podejrzeć albumy swoich znajomych, którzy pobrali Popset, chyba że tamci zastrzegą je mianem prywatnych. Tworząc album i wgrywając zdjęcia do niego uzupełniamy dane dotyczące tytułu, miejsca gdzie były one zrobione, oznaczamy kto może uzupełniać album swoimi zbiorami oraz kto może go obejrzeć.

Ta darmowa aplikacja wydaje się być bardzo przydatna przy organizacji eventów, gdyż dzięki niej możemy w łatwy i szybki sposób zebrać zdjęcia zrobione przez gości oraz poznać ich opinię. Wystarczy, że utworzymy album np. z nazwą imprezy, którą organizujemy i zaznaczymy opcję “public” mówiącą, że każdy może dodawać do niego zdjęcia. Jeśli chcemy się podzielić albumem z rzeszą fanów to Popset przekopiuje nasz uzupełniony o wszelkie dane album na facebookowy profil. Twórcy projektu zadbali również o komunikację z innymi narzędziami niż Facebook. Naszym albumem możemy dzielić się również poprzez Twittera czy wiadomości tekstowe.

Tak jak wspomniałem we wstępie, Popset wziął udział w letniej edycji Y-Combinatora i otrzymał 20 tysięcy dolarów w ramach inkubacji. Oprócz pieniędzy od funduszu, twórcy startupu mobilnego otrzymali 150 tysięcy dolarów od StartFund, który współpracuje z Y-Combinatorem.

źródło: techcrunch.com