Popularny film ze snowboardzistką, którą gonił niedźwiedź to fake. Tak jak siedem innych ostatnich virali

Dodane: 14.07.2016

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

205 milionów wyświetleń w 180 krajach i ponad 1,6 miliona lajków na Facebooku. Taki wynik osiągnął „The Viral Experiment” przeprowadzony przez firmę Woolshed Company. Jej celem było sprawdzenie, jak świat zareaguje na niebywałe materiały filmowe publikowane w Sieci.

Zrzut ekranu z filmu pt. Snowboarder Girl Chased By Bear | fot. youtube.com

Eksperyment zakończono

The Woolshed Company przeprowadziła dwuletni eksperyment i na jego potrzeby wyprodukowała osiem filmów viralowych. Pierwszy został udostępniony na YouTubie w czerwcu 2014 roku. Odtworzono go 40 milionów razy i przedstawia jak pewien turysta po skoku do wody zauważył rekina. Po tym, jak materiał zdobywał na popularności firma publikowała kolejne filmy i sprawdzała, czy któryś z oglądających zorientuje się, że zostały zmodyfikowane.

https://youtu.be/ccENfRThXOk

Niektóre media przyjrzały się bliżej tym materiałom i debatowały na temat tego, czy nie zostały poprawione cyfrowo. Mimo to, nadal dyskutowały na temat produkcji The Woolshed Company, co było zamiarem tej firmy z Australii. Kilka dni temu jej założyciele: Richard Hughes i Caspar Mazzotti udostępnili film podsumowujący dwuletni eksperyment i pokazali, jakie wyniki osiągnął. Twórcy eksperymentu pokazali jak łatwo oszukać media. Wszystko przedstawili na poniższej infografice.

Kliknij w obrazek, aby uruchomić interaktywną infografikę

Obejrzyj wszystkie filmy, które były częścią eksperymentu

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem