Pora na Doktora ułatwi Polakom dostać się do lekarzy na Wyspach

pora na doktora ulatwi polakom dostac sie do lekarzy na wyspach
Udostępnij:
Rusza Pora na Doktora, platforma telemedyczna, dzięki której Polacy przebywający na Wyspach będą mogli skomunikować się z lekarzami za pośrednictwem sieci.

Właśnie ruszył startup Pora na Doktora. Jest to nowa usługa telemedyczna, która ułatwi dostęp do lekarza Polakom na Wyspach. Serwis pozwoli zdiagnozować infekcję online, za pomocą specjalistycznego zestawu medycznego – stetoskopu oraz wideoskopu. Korzystając z nich pacjent będzie mógł pokazać lekarzowi stan gardła, nosa, czy uszu. Konsultacja odbywa się za pośrednictwem wideokomunikatora, pod nadzorem specjalisty. Póki co na wizytę można zapisać się do lekarza internisty oraz do pediatry i urologa-androloga, w przyszłości możliwa będzie także porada dermatologa oraz wybranych specjalistów.

Serwis www.poranadoktora.pl to pomysł lekarza dr Roberta Jaremy oraz inżyniera dr Rafała Dalewskiego. Jest odpowiedzią na konkretne potrzeby Polaków w Wielkiej Brytanii, którzy często mają ograniczony dostęp do podstawowych usług medycznych oraz zmagają się z barierą językową, zwłaszcza jeśli chodzi o specjalistyczne słownictwo. ”(…) Kłopot z wytłumaczeniem, że bolą go migdałki może mieć każdy”, podkreśla Robert Jarema. Dużym ułatwieniem dla pacjentów jest także sprawnie działający na Wyspach system elektronicznych recept, na który w Polsce poczekamy jeszcze kilka lat.

Za oprogramowanie oraz projekt graficzny serwisu www.poranadoktora.pl odpowiedzialna jest Agencja Reklamowa 4 All.

fot. pixabay.com