Pora na pola – internetowy targ naturalnego jedzenia rozpoczął zbiórkę na platformie Beesfund

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Pora na pola – internetowy targ naturalnego jedzenia rozpoczął zbiórkę na platformie Beesfund

Udostępnij:

Pora na pola czyli internetowy targ naturalnego jedzenia z dostawą do domu szuka inwestorów firma niedawno rozpoczęła emisję akcji przy pomocy portalu crowdfundingowego Beesfund.

Pora na pola to internetowy targ naturalnego jedzenia, który zrzesza sprawdzonych i zaufanych rolników oraz małych producentów naturalnej żywności. Zakupy robi się wygodnie przez stronę, gdzie znajdują się również informacje o producencie każdego z zamawianych wyrobów. Na dzień dzisiejszy firma współpracuje z ponad pięćdziesięcioma gospodarstwami i wytwórniami.

Działalność internetowego targu została rozpoczęta we wrześniu 2017 roku, początkowo w Warszawie. Natomiast od listopada 2018 roku zamówienia mogą już składać mieszkańcy Łodzi, Krakowa, Poznania, Katowic i Wrocławia. Co istotne, paczki docierają do klientów tego samego dnia, w którym produkty zostały odebrane od producentów, co gwarantuje świeżość nabiału, mięsa, a także wielu innych wyrobów, które zostały przygotowane specjalnie na zamówienie klienta.

W 2019 roku firma chce m.in. poszerzyć swoją dostępność na inne miasta w Polsce oraz otworzyć pierwszy punkt ekspozycyjny w Warszawie. W związku z tym platforma Pora na pola rozpoczęła emisję akcji przy pomocy portalu crowdfundingowego Beesfund. Taka

formuła pozyskiwania kapitału na rozwój pozwala włączyć się do projektu nie tylko funduszom VC, ale także prywatnym inwestorom, którzy mogą zakupić pakiet akcji już za mniej niż 100 zł za pośrednictwem strony.

– Crowdfunding udziałowy doskonale wpisuje się w naszą filozofię działalności. Wokół Pora na pola budujemy społeczność producentów, rolników, a także odbiorców ich wyrobów. Chcemy, aby inwestorami, ambasadorami oraz beneficjentami rozwoju naszej marki również była społeczność osób, które wierzą w projekt i chcą się zaangażować w inicjatywę na tym etapie rozwoju. Wierzymy, że dzięki tym osobom będzie nam łatwiej wprowadzić na większą skalę zdecentralizowany model dystrybucji żywności, ułatwić nam wszystkim dostęp do dobrej jakości żywności, wzmocnić pozytywne relacje na linii producent-klient. Zachęcamy do przyłączenia się – oferujemy możliwość zostania współwłaścicielem Pora na pola poprzez zakup akcji na portalu Beesfund każdemu, kto widzi potencjał spółki w branży e-grocery w segmencie wysokojakościowych wyrobów – mówi Adrian Piwko, prezes i założyciel platformy.