Portal umiejętności wychodzi z fazy beta i rozpoczyna ekspansję zagraniczną. Poznajcie Skilltrade

Dodane: 01.06.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Skilltrade to portal umiejętności skupiający prawie 300 tys. użytkowników. Łączy ludzi z pasją, którzy chcą spotykać nowe osoby z okolicy, spędzać aktywnie czas oraz rozwijać, sprzedać lub zdobyć umiejętności.

Już prawie 300 tys. użytkowników Skilltrade.org uczy się nawzajem języków, wychodzi razem na imprezy, umawia  się na wspólne uprawianie sportów, gotowanie czy grę w planszówki. 

Zdjęcie główne artykułu by pexels.com

– Tym, co napędza Skilltrade, jest ludzka ciekawość i otwartość. Ułatwiamy użytkownikom poznawanie osób z okolicy, rozwijanie swoich zainteresowań i poznawanie nowych. Walczymy z nudą i stagnacją, zachęcamy do rozwijania się w dobrym towarzystwie – wyjaśnia Wojciech Marciniak jeden z założycieli Skilltrade. – Wspólne się ucząc czy ćwicząc, użytkownicy nawzajem się motywują – dodaje.

Za platformą stoją dwaj przyjaciele: Maciej Gliński i Wojciech Marciniak. Model dzielenia się umiejętnościami i spotykania nowych osób z okolicy sprawdzili wcześniej na grupach na Facebooku – szybko zgromadzili na nich ponad 100 tys. użytkowników. Sukces grup skłonił ich do stworzenia dedykowanego portalu. Z końcem 2014 roku powstał portal Skilltrade.org, który po półtora roku działania skupia prawie 300 tys. użytkowników.

Baza użytkowników platformy, skupionych wokół różnorodnych umiejętności, umożliwia partnerom biznesowym i reklamodawcom precyzyjne docieranie do osób o konkretnych umiejętnościach, zainteresowaniach i stylach życia. Niedawno pozyskani klienci Skilltrade.org z powodzeniem testują platformę jako narzędzie rekrutacji. Dzięki zaangażowaniu znajomych, udaje się dotrzeć do rekrutowanych, co okazuje się  szczególnie efektywne w przypadku freelancerów i programistów.

– Posiadamy bardzo dużą bazę osób z konkretnymi umiejętnościami, poprzez które łatwo możemy  wyszukiwać kandydatów dla intensywnie  rekrutujących firm IT i korporacji. Strzałem w dziesiątkę okazał się też system poleceń, umożliwiający użytkownikom polecanie znajomych na konkretne stanowiska – komentuje Maciej Gliński.

Obecnie Skilltrade znajduje się w intensywnej fazie rozwoju – startup pozyskał finansowanie, stworzył nową wersję portalu i rozbudowuje zespół. Założyciele planują również ekspansję zagraniczną – na Anglię, USA, Niemcy i Szwecję. Już teraz na Skilltrade zarejestrowani są użytkownicy z ponad 100 krajów, a portal działa w języku polskim i angielskim.

Skilltrade.org to portal umiejętności skupiający prawie 300 tys. ludzi z pasją. Umożliwia poznawanie ludzi o różnorodnych zainteresowaniach oraz wymianę, kupno lub sprzedaż umiejętności. Wspólne uczenie się pozwala użytkownikom portalu szybciej nabywać wiedzę, a wspólne uprawianie sportów – sprzyja utrzymaniu wysokiej motywacji. Skilltrade.org został założony w 2014 roku przez przyjaciół: Marcina Glińskiego i Wojciecha Marciniaka.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem