Portfel inwestycyjny funduszu Black Swan (PFR Biznest), powiększa się o kolejny podmiot, dzięki inwestycji w spółkę SiDLY

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Portfel inwestycyjny funduszu Black Swan (PFR Biznest), powiększa się o kolejny podmiot, dzięki inwestycji w spółkę SiDLY

Udostępnij:

SiDLY jest wiodącym startupem w obszarze usług telemedycznych w Polsce. Spółka, założona w 2014 roku przez Edytę Kocyk, wdrożyła na rynek autorskie urządzenie medyczne (wearable) z zaawansowanym systemem teleopieki dla seniorów. Obecnie spółka świadczy usługi dla kilku tysięcy osób i jest liderem usług teleopiekuńczych w Polsce.

Usługa spółki i model działania idealnie wpisują się w trend rynkowy (m.in. starzejące się społeczeństwo, niewydolność państwowej służby zdrowia). Spółka oferuje usługi w modelu B2B, klientami spółki są jednostki samorządowe, jednostki medyczne oraz towarzystwa ubezpieczeniowe. Spółka jest podwykonawcą i dostawcą technologii w pionierskim projekcie monitoringów pacjentów na SOR, realizowanym przez PZU S.A.

Jedną z największych przewag SiDLY jest medyczna certyfikacja produktu, umożliwiająca jego zastosowanie w jednostkach medycznych. Kolejną zaletą jest precyzyjna jakość autorskich algorytmów oraz kompleksowość rozwiązania. Platforma teleopieki SiDLY połączona z urządzeniem posiada dedykowane i sprawdzone rozwiązania umożliwiające w sposób kompleksowy świadczenie usług teleopieki i jednoczesne zarządzanie jednostką opiekuńczą, czego brakuje w innych systemach teleopieki.

Fundusz Black Swan w koinwestycji z Aniołami Biznesu zainwestował w projekt SiDLY łącznie 1 250 000 zł, obejmując 5,16% udziałów. W transakcji uczestniczyło 9 Anielic Biznesu, które dokonały inwestycji przez wehikuł inwestycyjny, „Nine Angels”, którego prezesem jest Anna Podkowińska-Tretyn. Pozyskany kapitał pozwoli na poszerzenie rynków sprzedaży, dalsze prace B+R, a także na wdrożenie nowego urządzenia i wzmocnienie zespołu.

– Cieszymy się, z inwestycji w spółkę SiDLY. To nie tylko bezprecedensowy przykład kobiecego business investingu, w którym zarówno pomysłodawczyni, jak i inwestorki, są kobietami, ale także inwestycja impaktowa, bo spółka SiDLY przyczynia się do poprawy jakości i bezpieczeństwa życia seniorów – mówi Joanna Zielińska, CEO Black Swan.

Black Swan to fundusz venture capital, który współinwestuje z Aniołami Biznesu w przedsięwzięcia na wczesnym etapie rozwoju. Wyewoluował z Klubu Anielic Biznesu Black Swan, zapoczątkowanego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, inicjatywy łączącej społeczność inwestorek indywidualnych ze startuperkami.

Obecnie Black Swan jest jednym z funduszy wybranych w programie PFR Biznest FIZ, zarządzanym przez PFR Ventures o kapitalizacji 30 mln PLN. W koinwestycji z Aniołami Biznesu Black Swan zainwestuje blisko 50 mln PLN w spółki na wczesnym etapie rozwoju. Inwestycja w Sidly to piąta transakcja Black Swan w 2019 roku. Dotychczas zostały podpisane 4 umowy inwestycyjne z WoshWosh, HiCash, Medical Market Place i Apipay.