Portfel IQ Partners urósł do 55 spółek

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Portfel inwestycyjny notowanego na głównym rynku funduszu IQ Partners
znowu się powiększył. Właśnie zasiliły go dwa kolejne projekty z obszarów
internet oraz IT. Nowych inwestycji IQ Partners dokonało za pośrednictwem
olsztyńskiego wehikułu InQbe Sp. z o.o.

Portfel inwestycyjny notowanego na głównym rynku funduszu IQ Partners znowu się powiększył. Właśnie zasiliły go dwa kolejne projekty z obszarów internet oraz IT. Nowych inwestycji IQ Partners dokonało za pośrednictwem olsztyńskiego wehikułu InQbe Sp. z o.o.

Inwestujacy w nowe technologie fundusz IQ Partners objął udziały w dwóch nowo powstałych spółkach: Performance Marketing Solutions Sp. z o.o. oraz Innovations Next Sp. z o.o..

Pierwsza z nich prowadzić będzie działalność poprzez platformę rozliczeniową do obsługi internetowych programów afiliacyjnych. Na platformie dokonywane będą rozliczenia pomiędzy wydawcami (właścicielami serwisów internetowych), a reklamodawcami zainteresowanymi modelem ‘pay for performance’. IQ Partners S.A. poprzez swój wehikuł InQbe Sp. z o.o. objął 49.99% udziałów w tej spółce. Taki sam udział w kapitale zakładowym stanowią środki zainwestowane w spółkę Innovations Next, która przygotuje system do zarządzania i obiegu dokumentów dla niewielkich firm oraz instytucji. Nowe narzędzie oparte będzie o model cloud computingu i pozwoli zdigitalizować, a także dzielić się z innymi pracownikami papierową dokumentacją firmy.

Zainwestowane w nowe projekty środki pochodzą z Unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – Działanie 3.1, w ramach którego dwa wehikuły IQ Partners (InQbe i Ventures Hub) pozyskały w 2009 roku finansowanie w wysokości prawie 40 mln złotych.

W efekcie nowych decyzji inwestycyjnych obecny portfel IQ Partners S.A. powiększył się do 55 spółek. W sumie spółka zainwestowała do tej pory w ponad 60 projektów technologicznych, a do końca 2012 roku zamierza przeprowadzić jeszcze około 10 nowych inwestycji.

źródło: informacja prasowa