Portret polskiego startupowca [infografika]

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Dziś prezentujemy Wam wyniki ankiety, którą przeprowadziliśmy razem z Wami. Oto i portret polskiego startupowca, jaki wspólnie udało nam się naszkicować.

Dziś prezentujemy Wam wyniki ankiety, którą przeprowadziliśmy razem z Wami. Oto i portret polskiego startupowca, jaki wspólnie udało nam się naszkicować.

W styczniu tego roku opublikowaliśmy wyniki ankiety “Ile są warte polskie startupy?”. W odpowiedzi na tytułowe pytanie 66% ankietowanych zaznaczyło odpowiedzi wskazujące kwoty wyższe niż 199 tys. PLN. Przy tym aż 51% pytanych przyznało, że przychody z ich projektów za cały okres ich działalności mieściły się w przedziale 0-9 tys. PLN. Nasza kolejna infografika pokazuje, że również dla 51% ankietowanych miesięczne zarobki z pracy przy startupie nie przekraczają 500 PLN netto. Nie jest to wiele, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę to, że na pracę przy startupie aż 65 % ankietowanych poświęca mniej więcej tyle samo czasu (lub zdecydowanie więcej), ile na pracę na etacie (z czego aż 25% odpowiadających wskazało, że jest to ponad 50h tygodniowo!).

Z drugiej strony w pierwszej ankiecie dokładnie 10% ankietowanych zadeklarowało łączny przychód ze startupu w wysokości ponad 100 tys. PLN, a w kolejnej 14% pytanych startupowców przyznało się do zarobków powyżej 5 tys. PLN netto miesięcznie. A to już całkiem ładne wyniki. Czy to potwierdzenie reguły, że jeden na 10 startupów ma szansę na sukces?

Jeśli tak, to z pewnością nie braknie nam determinacji w dążeniu do tego sukcesu. W pytaniu o najważniejszą cechę startupowca taka odpowiedź pojawiła się aż 96 razy – to blisko trzy razy więcej niż następna w kolejności kreatywność.

Zachęcamy Was do komentowania i dyskusji na temat powyższego materiału.

Podziękowania dla Studia RH+ (projekt i wykonanie infografiki), serwisu ankietka.pl (udostępnienie narzędzia do przeprowadzenia ankiety) oraz tych wszystkich, którzy poświęcili swój czas, żeby wziąć udział w badaniu!