Potrzebne wsparcie dla projektu filmowego

potrzebne wsparcie dla projektu filmowego
Udostępnij:
Młodzi twórcy z Polski i z Chile starają się pozyskać środki na samodzielną realizację projektu filmowego. Scenariusz filmu jest już gotowy, ekipa zebrana, a jedyne czego brakuje, to funduszy.

Młodzi twórcy z Polski i z Chile starają się pozyskać środki na samodzielną realizację projektu filmowego. Scenariusz filmu jest już gotowy, ekipa zebrana, a jedyne czego brakuje, to funduszy. Część potrzebnej sumy udało się pozyskać, ale to nadal za mało, aby pokryć wszystkie koszty przedsięwzięcia. Reżyserki filmu postanowiły zwrócić się o pomoc do społeczności internetowej wspieramkulture.pl, pierwszego w Polsce serwisu crowdfundingowego dedykowanego kulturze.

The time before jest projektem Katarzyny Klimkiewicz, reżyserki m.in. filmu krótkometrażowego Hanoi-Warszawa i Domingi Sotomayor, reżyserki Od czwartku do niedzieli, filmu który zwyciężył na festiwalu w Rotterdamie i T-Mobile Nowe Horyzonty. Akcja filmu The time before rozgrywać się będzie w ciągu jednego dnia na wyspie Chiloe u wybrzeży Chile. Rozpoczyna się od tragicznego wypadku drogowego młodego chłopca. Tymczasem jego rodzina zasiada do obiadu, nie wiedząc o tym, że już nigdy go nie zobaczą. W filmie chcemy pokazać jak istotne jest to, co mamy i jak szybko można to stracić. Prawdziwe tragedie spadają na nas niespodziewanie. Dlatego bardzo ważne jest to, by doceniać każdą chwilę spędzoną z bliską osobą, gdyż nie mamy wpływu na to, co wydarzy się w przyszłości – mówi reżyserka Katarzyna Klimkiewicz.

Prace nad filmem reżyserki rozpoczęły w Kopenhadze, podczas festiwalu CPH: DOX, który łączy twórców z całego świata. Inspiracją do napisania scenariusza był wiersz Wisławy Szymborskiej pt. Wypadek Drogowy. Miejscem akcji będzie wyspa u wybrzeży Chile, na której wychowała się Dominga Sotomayor. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w marcu 2013 r., o ile reżyserkom uda się pozyskać środki na ich realizację. Aby urzeczywistnić swój plan, zwróciły się o pomoc do internetowej społeczności jedynego w Polsce serwisu crowdfundingowego dedykowanego projektom kulturalnym – wspieramkulture.pl.

– Twórcy często potrzebują wsparcia finansowego, a serwis wspieramkulture.pl sprawia, że każdy może zostać Mecenasem Kultury. Taka jest właśnie idea crowdfundingu - to społeczność decyduje jaki cel chce wspierać – mówi Wiktoria Mikowska, Rzecznik EGER Fundacji, twórcy serwisu wspieramkulture.pl.

Jeśli do końca lutego poprzez serwis wspieramkulture.pl uda się zebrać niezbędne środki finansowe i zrealizować projekt, The time before będzie pokazywany na światowych festiwalach, w kinach, galeriach, muzeach, telewizjach i w internecie.

źródło: informajca prasowa