Powalcz o puchar Ogólnopolskiego Akademii Programowania Edycja II

powalcz o puchar ogolnopolskiego akademii programowania edycja ii
Udostępnij:
12 marca 2016 roku w dziewiętnastu szkołach na terenie całej Polski odbędzie się druga edycja Konkursu o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zainteresowanych programowaniem i rozwijaniem kompetencji cyfrowych.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Talent z Gdyni, które od ponad 10 lat zajmuje się realizowaniem projektów edukacyjnych przeznaczonych dla młodzieży uzdolnionej informatycznie. W prace na rzecz rozpowszechnienia informacji o Konkursie zaangażowali się nauczyciele współpracujący ze Stowarzyszeniem z całej Polski, m.in. Lublina, Warszawy, Gdańska, Szczecina, Białegostoku, oraz z mniejszych miejscowości takich jak Goleniów, Chmielnik czy Siedlce, a także przedstawiciele firm oraz mediów lokalnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

Konkurs o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania Edycja II stanowi kontynuację działań rozpoczętych w trakcie realizacji projektu „Ogólnopolska Akademia Programowania”, finansowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (obecnie Ministerstwo Cyfryzacji), w 2015 roku. Jednym z elementów projektu było zorganizowanie i przeprowadzenie Konkursu o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania. Szybko okazało się, że formuła konkursowa sprzyja pogłębianiu wiedzy w atmosferze zdrowej realizacji, jednocześnie uatrakcyjniając dziedzinę programowania jako interesującego sposobu na rozwijanie zdolności matematycznych i informatycznych wśród młodego pokolenia.

– Pomimo tego, że projekt oficjalnie dobiegł końca, chcemy docenić zaangażowanie nauczycieli oraz uczniów z całej Polski i kontynuować w miarę możliwości idee zapoczątkowane w projekcie. Zarówno jedni jak i drudzy wykazali się wtedy energią i determinacją do działania na rzecz rozwoju programowania w Polsce, dlatego postanowiliśmy dać im przestrzeń do dalszej pracy – mówi Prezes Zarządu Stowarzyszenia Talent, mgr Ryszard Szubartowski.

Konkurs zostanie poprzedzony sesją treningową, która odbędzie się w dniach 7-9 marca 2016r. online. Aby wziąć udział w sesji treningowej Konkursu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, po uprzednim zalogowaniu się na platformę: zadania.programuj.edu.pl. Z kolei aby wziąć udział w sesji głównej Konkursu, należy skontaktować się z przedstawicielem wybranego ośrodka konkursowego.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia