Powiększyliśmy zespół o 50% Podsumowanie roku Addepto

Dodane: 14.02.2022

Edwin Lisowski Artur Haponik

Udostępnij:

Rok 2021 był przełomowy dla naszej firmy. Udało nam się zrealizować wiele wymagających projektów, powiększyć nasz zespół, a także pozyskać inwestora strategicznego, firmę Grape up.
Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy, firmy technologiczne i fundusze venture capital podsumowują 2021 rok.

Sytuacja na świecie związana z pandemią również wpłynęła na naszą firmę. Od początku naszej działalności byliśmy otwarci na pracę zdalną i zatrudnianie pracowników z różnych części Polski, czy też z różnych krajów. Obecna sytuacja związana z wirusem COVID-19 pokazała nam jak wielkie znaczenie ma praca nad komunikacją w firmie i współpraca oparta na korzystaniu z narzędzi online. Nasz zespół wciąż się powiększa, dlatego też dokładamy starań, by pomimo tego, że większość naszych pracowników pracuje z domu, był czas na integrację, jak tylko to możliwe, w formie spotkań na żywo.

Jednym z kluczowych aspektów w tym roku dla naszej firmy było powiększenie zespołu o doświadczonych specjalistów w zakresie rozwiązań technologicznych takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, data engineering i wiele innych. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać wiele nowych talentów, osób z pasją, którzy umożliwiają rozwój całej firmie dzięki swojemu zaangażowaniu w coraz bardziej wymagające projekty.

Większy zespół

W związku z powiększaniem się naszego zespołu (o 50%), w minionym roku zależało nam na rozwijaniu kultury organizacyjnej i integracji wśród pracowników. Dołożyliśmy wielu starań, by nasi pracownicy chcieli angażować się w rozwój firmy, a także tworzyli więzi ze współpracownikami, dzięki czemu łatwiej jest im razem stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Chcemy, by członkowie naszego zespołu czuli się doceniani i kontynuowali z nami współpracę jak najdłużej. Zależy nam również na tym, by nasi pracownicy mieli możliwość rozwijania się, dlatego też wspieramy ich poprzez możliwość udziału w kursach, szkoleniach i dostęp do wciąż powiększanej bazy materiałów edukacyjnych. Nieustannie próbujemy nowych inicjatyw, takich jak np. nasze cotygodniowe spotkania share & learn, na których wszyscy pracownicy dowiadują się o szczegółach projektów nad jakimi pracujemy, a także dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi członkami zespołu.

Kierunek rozwoju

2021 rok pozwolił nam na określenie, w jakim kierunku chcemy rozwijać Addepto w najbliższych latach. Nasza koncentracja skupia się na obszarze sztucznej inteligencji (ang. AI, artificial intelligence), ponieważ z naszych obserwacji wynika, że takich rozwiązań wciąż brakuje na rynku, dlatego też strategicznie skupiamy teraz nasze działania w tym kierunku. Wierzymy, że wdrażanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji jest wielką szansą dla firm, bez względu na branżę. Dzięki tej technologii przedsiębiorstwa mogą w pełni wykorzystać zebrane dane, zautomatyzować wiele procesów, a także przyspieszyć rozwój całej organizacji.

O projektach

Ostatni rok był pełen pracy nad nowymi projektami dla firm z całego świata, zarówno korporacji, jak i startupów technologicznych. Wiązało się to z wieloma wyzwaniami dla naszego zespołu, a także dało nam możliwość dalszego inwestowania w rozwój Addepto. Kontynuowaliśmy pracę nad projektami związanymi z wizją komputerową w obszarze automatyzacji procesów w branży detalicznej, pomagaliśmy firmom produkcjonalizować rozwiązania AI oraz budowaliśmy systemy, które optymalizują cały łańcuch dostaw. Poszerzamy naszą wiedzę i doświadczenie o coraz to nowe branże. Pozyskaliśmy kilku strategicznych klientów korporacyjnych dla których w perspektywie długoterminowej będziemy dostarczać rozwiązania AI. Mamy nadzieję, że 2022 rok będzie dla nas równie pracowity!

Plany na 2022 rok

W roku 2022 chcemy dalej koncentrować się na rozwoju. Lubimy wyzwania, dlatego planujemy podwoić wyniki w porównaniu z 2021r. Nieustannie pracujemy również nad powiększaniem naszego zespołu i w dalszym ciągu będziemy dokładać starań by nasi pracownicy naprawdę czerpali radość z pracy w Addepto.

Z częścią klientów będziemy dalej kontynuować współpracę , ale w dalszym ciągu jesteśmy też otwarci na nowe projekty. Chcemy stawać się liderami w zakresie rozwiązań związanych z technologią artificial intelligence. Pracujemy również nad zwiększeniem rozpoznawalności naszej firmy i szerzeniu wiedzy na temat najnowszych rozwiązań technologicznych. Zależy nam, by coraz więcej firm zaczęło dostrzegać szanse jakie niesie za sobą wdrażanie nowych technologii. Jesteśmy przekonani, że transformacja cyfrowa oferuje korzyści zarówno dla firm, jak i ich klientów.

Autorzy: Edwin Lisowski i Artur Haponik, współzałożyciele Addepto

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem