Powstaje pierwszy polski raport o startupach medycznych

Dodane: 09.12.2019

Mam Startup

Udostępnij:

Młodzi Menedżerowie Medycyny wraz z Polską Federacją Szpitali tworzą Raport „Top Disruptors in Healthcare” będący pierwszą inwentaryzacją polskich, medycznych startupów. Raport jest realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Funduszu Rozwoju, MIT Enterprise Forum i kilkunastu innych organizacji rządowych i pozarządowych.

Mam Startup prowadzi patronat medialny nad tym raportem

Z obserwacji Polskiej Federacji Szpitali wynika, że jest wiele firm, które mają chęci i możliwości do inwestowania w młode, obiecujące startupy. Jest także wiele placówek wykonujących działalność leczniczą, które rozglądają się za innowacyjnymi rozwiązaniami, jednak okazuje się, że nie tak łatwo jest nawiązać stabilną współpracę. Wszystkie strony zgodnie przyznają, że brakuje im wiedzy o możliwościach, aktualnych informacji z rynku oraz podstaw do rozmowy, która umożliwiłaby współpracę pomiędzy nimi. Przygotowywany przez MMM i PFSz Raport to pierwszy krok, który ułatwi budowanie partnerstw i będzie wspierać zarówno startupy w osiągnięciu ich aktualnych celów, jak i szpitale, firmy medyczne oraz fundusze inwestycyjne w nawiązaniu współpracy z ciekawymi Start-upami.

Raport polega na wypełnieniu przez startupy ankiety składającej się z 20 pytań. Odpowiedzi mają przybliżyć późniejszym czytelnikom raportu jakie rozwiązanie oferuje dany startup, na jakim etapie rozwoju jest obecnie oraz czego najbardziej potrzebuje. Publikacja Raportu jest planowana na styczeń 2020.

Promocja raportu, a zarazem zawartych w nim startupów, odbywać się będzie przez szeroki network Polskiej Federacji Szpitali oraz organizacji partnerskich. Udział w raporcie jest znakomitą szansą dotarcia do potencjalnych partnerów, klientów, inwestorów i pracowników dla każdego startupu, który zdecyduje się na uczestnictwo.

Zapraszamy wszystkie medyczne startupy do udziału!

Kontakt dla startupów: Jan Niziński [email protected]yny.pl