Powstała interaktywna platforma do zdobywania i wymiany wiedzy – educadvisor.com

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Pod koniec maja wystartowała wersja testowa nowego ogólnopolskiego portalu edukacyjnego skierowanego do wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i dzielić się nią z innymi. Platforma ma na celu zrewolucjonizowanie systemu nauczania i umożliwienie każdemu stania się nauczycielem.

Pod koniec maja wystartowała wersja testowa nowego ogólnopolskiego portalu edukacyjnego skierowanego do wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i dzielić się nią z innymi. Platforma ma na celu zrewolucjonizowanie systemu nauczania i umożliwienie każdemu, kto posiada specjalistyczną wiedzę i umiejętności, stania się nauczycielem. Użytkownicy będą mogli przebierać w ciekawych ofertach, które zarezerwują bezpośrednio na stronie internetowej.

Educadvisor.com to innowacyjna, a zarazem prosta w obsłudze platforma, umożliwiająca szybkie tworzenie i publikowanie autorskich kursów i szkoleń oraz wymianę materiałów do nauki. To również internetowa baza najróżniejszych zajęć oraz treningów (zarówno w formie online, jak i tych w formie tradycyjnej) z całego kraju, na które można zapisywać się korzystając bezpośrednio z nowego serwisu. Zgromadzona oferta informacyjna dotyczy zarówno kursów akademickich, profesjonalnych, jak i hobbystycznych. Serwis przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą znaleźć zajęcia rozwojowe, ułatwić i przyśpieszyć naukę, jak również dzielić się zdobytą wiedzą z innymi użytkownikami, tworząc własne kursy i szkolenia.

– Wiele osób posiada wiedzę ekspercką w określonej dziedzinie – począwszy od swojego hobby, poprzez dane zagadnienie naukowe, aż po tematy poruszane w życiu zawodowym. Niewielu ma jednak świadomość, że taką wiedzą lub umiejętnościami można się dzielić z innymi, zarabiając przy tym pieniądze. Dzięki educadvisor.com stworzenie własnego kursu (online lub tradycyjnego), oraz promowanie go na portalach społecznościowych będzie niezwykle proste. – mówi Antoine Lepretre, współtwórca projektu.

Ideą powstania educadvisor.com jest zdemokratyzowanie edukacji poprzez umożliwienie procesu „nauki wszystkiego przez każdego”. Użytkowników portalu educadvisor.com łączy przede wszystkim czynnik społeczny – możliwość wymiany ze znajomymi informacji, materiałów edukacyjnych, czy też recenzji na temat kursów, a także oferowanie innym swoich umiejętności, a w konsekwencji wspólne rozwijanie pasji i talentów.

– Ludzie coraz chętniej wyrażają swoje opinie w Internecie na temat znanych i sprawdzonych usług. Dzięki temu wybór studiów, szkoleń, czy produktów będzie coraz bardziej świadomy – tłumaczy Maciek Bogaczyk, współtwórca portalu.

Platforma umożliwia również studentom wzajemną wymianę materiałów edukacyjnych, np. notatek z zajęć, czy streszczeń artykułów, które okazują się pomocne przy nauce. Za publikowane materiały użytkownik może pobierać opłatę lub udostępniać je za darmo.

– Po zakończeniu kursów lub szkoleń, wiele osób wyrzuca własne notatki i inne materiały szkoleniowe. Bardzo niewielu bierze pod uwagę udostępnienie notatek innym, a potencjalnie mogliby zarobić na nich trochę pieniędzy do ich studenckiego budżetu. Mogą też stać sie korepetytorami dla młodszych kolegów i koleżanek, bo przecież przygotowując dobre notatki i streszczenia, zdobyli wartościową wiedzę – mówi Antoine.

Wersja testowa educadvisor.com ruszyła z końcem maja 2012 roku w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej, a niebawem również francuskiej. Serwis powstał przy współpracy z zespołem Futurity.pl. Od kilku miesięcy projekt jest rozwijany w Inkubatorze Przedsiębiorczości działającym przy prestiżowej uczelni HEC Paris.

źródło: informacja prasowa