Powstanie serial o Twitterze

Dodane: 20.12.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Na podstawie książki, okrzykniętej przez New York Times bestsellerem, „Hatching Twitter”, której autorem jest Nick Bilton, ma powstać serial. Ciekawe czy zbierze tylu widzów co film o Facebooku pt. The Social Network.

Na podstawie książki, okrzykniętej przez New York Times bestsellerem, „Hatching Twitter”, której autorem jest Nick Bilton, ma powstać serial. Ciekawe czy zbierze tylu widzów co film o Facebooku pt. The Social Network.

Grafika główna artykułu to royalty free z Fotolia

Nie wyobrażam sobie obecnie bardziej zniewalającej historii, którą moglibyśmy przenieść na serial telewizyjny – mówił podczas konferencji prasowej Kevin Beggs, z Lionsgate Television Group. Beggs wszystkim zebranym przypomniał też, jak dużą rolę sprawuje Twitter w naszym życiu. Twitter zaistniał w każdym aspekcie naszego życia od polityki po biznes czy kontakt z przyjaciółmi.

Jak podaje Wired, autor książki „Hatching Tiwtter” ma napisać scenariusz i zająć się produkcją serialu, a Allison Shearmur (jeden z ojców sukcesu Hunger Games) obejmie rolę producenta wykonawczego serialu o Twitterze. Wired pozyskał także informacje o tym, że wiele znanych wytwórni filmowych chciało mieć udział w tej produkcji. Źródło wymienia m.in. Paramount Pictures.

Książka o tym jak powstał Twitter już kilka dni po publikacja ogłoszona została hitem. W listopadzie bieżącego roku, dzieło Nicka Biltona zadebiutowało na 14 miejscu najlepiej sprzedawanych e-booków w kategorii 'Literatura faktu’, na liście New York Times. Wall Street Journal zamieścił ją na piątym miejscu na liście biznesowych książek wartych przeczytania. Z książki, a niebawem z serialu, dowiemy się m.in. o trzech powodach dlaczego twórcy Twittera dwukrotnie odmówili przejęcia portalu przez Marka Zuckerberga.

fot. nickbilton.com

Spekulacje dotyczące miejsca, w którym będzie publikowany serial, krążą wokół dwóch rozwiązań. W pierwszym, serial ma zostać wyprodukowany i opublikowany w całości na jednym kanale. W drugiej opcji, zostanie wyprodukowanych kilka pilotażowych odcinków, wyemitowanych na platformie Netflix, a dopiero później sprzedanych do sieci kablowej.

Obejrzycie serial o powstaniu Twittera?

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem