Pozamiatane przyłącza się do akcji zbierania zakrętek

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Pozamiatane.pl wpisuje w swoją strategię również działania z zakresu CSR. Najnowszym pomysłem jest utworzenie punktu zbiórki plastikowych zakrętek oraz ich bezpośredni odbiór od klientów platformy.

Zakrętki będą przekazywane Fundacji Bez Tajemnic, która pozyskane z recyklingu środki przeznaczy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

Platforma Pozamiatane.pl, świadcząca usługi sprzątania w domach i biurach na terenie Warszawy, rozszerza swoją działalność i włącza się w pierwszą z szeregu planowanych akcji charytatywnych.  Program „Zakrętki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…” jest prowadzony przez Fundację Bez Tajemnic od 2008 roku. 100% dochodów z recyklingu jest przeznaczane na pomoc dzieciom.

Niepotrzebne nakrętki to problem w niemal każdym domu. Odkładamy je na bok, żeby zanieść do specjalnych punktów, a później o tym zapominamy. Z racji tego, że eksperci Pozamiatane.pl cały czas odwiedzają Klientów w ich domach, postanowiliśmy pomóc rozwiązać ten problem, przy okazji robiąc coś dobrego. Od połowy lutego zebrane nakrętki będzie można przekazać podczas wizyty fachowca Pozamiatane.pl. Dzięki temu nie tylko zadbamy o środowisko, ale też pomożemy dzieciom – mówi Jakub Łączkowski, Prezes Zarządu Pozamiatane.pl. Otwieramy również punkt zbiórki, co oznacza, że każdy będzie mógł przyjść do naszej siedziby w wyznaczonych godzinach z zebranymi zakrętkami. Ze względu na naszą lokalizację będzie to jeden z najbliższych i najbardziej dostępnych punktów dla mieszkańców centrum Warszawy – dodaje.

Gdy będziemy oddawać zakrętki ekspertom Pozamiatane.pl podczas ich wizyt w domach, pamiętajmy, że powinniśmy dostosować ich sumaryczną wagę i objętość do możliwości odebrania ich przez jedną osobę. Przygotowana paczka nie powinna przekraczać 5 kilogramów. Ważne jest również to, aby zwracać uwagę na typ zakrętek. Dla przykładu, przed oddaniem tych z opakowań po kawie, należy wyjąć z nich tekturkę.

Jedna zakrętka waży zaledwie około 3 gramów. Aby zebrać środki na wózek inwalidzki lub inny sprzęt do rehabilitacji dzieci, potrzeba ok 16 ton plastiku. Firmy recyklingowe płacą około 70 groszy za kilogram surowca. Zakładając, że każdy mieszkaniec Polski przeznaczyłby jedną zakrętkę na ten cel, jednego dnia uzbieralibyśmy 38 milionów zakrętek o wadze około 114 ton.

Głównym celem akcji jest bezinteresowna pomoc, natomiast działania, które służą jej realizacji, podnoszą dodatkowo poziom świadomości ekologicznej i przyczyniają się do systematycznego zbierania materiałów wtórnych.

Punkt odbioru zakrętek znajduje się w siedzibie Pozamiatane.pl przy ul. Bruna 9/101. Nakrętki można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-16:00. Warto jednak wcześniej telefonicznie sprawdzić, czy punkt może przyjąć daną ilość. Informacje o tym i innych punktach odbioru oraz na temat akcji można znaleźć na stronie zakretki.info

Platforma Pozamiatane.pl ma w planach wspieranie i organizowanie kolejnych akcji.

fot. pexels.com