Poznaj 3 ze 100 sposobów na pierwszą sprzedaż

Dodane:

Maciej Orłowski Maciej Orłowski

Udostępnij:

Pozyskanie pierwszego klienta na nasz produkt we właśnie założonym e-sklepie, nie jest zadaniem łatwym. Dlatego warto wykorzystać wszystkie sposoby na to i ułatwić klientowi proces zakupu. Poznaj trzy ze stu sposobów na pierwszą sprzedaż w e-sklepie.

43. Stwórz unikalny tytuł dla każdej strony

Każda strona na Twojej witrynie powinna mieć unikalną nazwę. Co więcej, jej nazwa powinna oddawać dokładnie to, co potencjalny klient może na niej znaleźć. Jest to istotne z dwóch powodów. Po pierwsze, użytkownicy, którzy szukają produktów bądź jakichkolwiek informacji za pomocą wyszukiwarki internetowej (a robimy to wszyscy), w wynikach wyszukiwania zobaczą właśnie tytuł strony. Po drugie, jeśli każda Twoja podstrona będzie miała unikalną nazwę, znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania (tak zwanych SERPach), co zwiększy ruch w Twoim sklepie.

Źródło: https://www.google.pl/

46. Pokuś się o opisy rozszerzone (Rich Snippets)

Wyniki rozszerzone przypominają w dużej mierze opisy strony. Wyświetlają jednak dodatkowe informacje o cenie, dostępności czy ocenie produktu przez innych. Wyszukiwarki używają ich, aby w swoich wynikach zaprezentować obszerniejsze rezultaty. W momencie, gdy potencjalny klient znajdzie jeden z Twoich produktów w wyszukiwarce i z jej poziomu wyświetli mu się również jego ocena oraz dostępność, zwiększysz szansę na to, że dokona on zakupu.

Źródło: https://www.google.pl/

48. Nasycaj opisy słowami kluczowymi

Czy wiesz, co wpisują w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć Twoje produkty? Jeżeli nie, w odkryciu tego bez wątpienia pomoże Ci Google Keyword Planner. Dowiedz się, w jaki sposób użytkownicy wyszukują Twój sklep czy podobne do oferowanych przez Ciebie przedmioty i dostosuj swoją stronę pod tym kątem. Jeżeli chcesz, aby potencjalni klienci trafiali właśnie do Ciebie, musisz nasycić swoje opisy produktów słowami kluczowymi, po których wyszukują oni podobne przedmioty. Dzięki temu zwiększysz ekspozycję Twojej strony wśród konsumentów, co w konsekwencji pomoże Ci zwiększyć ruch na Twojej stronie, tym samym zwiększając szansę na pierwszą sprzedaż.

Ebook „100 sposobów na pierwszą sprzedaż”

Z tym ebookiem skutecznie rozpoczniesz przygodę z ecommerce – 100 sprawdzonych pomysłów, które zgromadziliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Na wyciągnięcie ręki.

Pobierz .pdf

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z picjumbo.com