Poznaj Django z Django Carrots

Dodane: 05.11.2012

Informacja prasowa

Udostępnij:

Wirtualna przestrzeń stawia przed nami co raz większe wymagania, a tworzone aplikacje mają być przede wszystkim funkcjonalne, użyteczne i napisane przy pomocy łatwego w utrzymaniu kodu. Szukając narzędzi, które usprawniają ten proces, a przy tym pozwalają zaoszczędzić czas i radzą sobie z...

Wirtualna przestrzeń stawia przed nami co raz większe wymagania, a tworzone aplikacje mają być przede wszystkim funkcjonalne, użyteczne i napisane przy pomocy łatwego w utrzymaniu kodu. Szukając narzędzi, które usprawniają ten proces, a przy tym pozwalają zaoszczędzić czas i radzą sobie z co raz większym obciążeniem, warto poznać Django.

Django to jeden z wiodących obecnie frameworków webowych nowej generacji, który zyskał do tej pory wielu zwolenników. Wśród nich znajdziemy chociażby zespoły programistów Googla czy NASA. Korzystając na co dzień z takich platform jak Facebook, Youtube czy Pinterest warto wiedzieć, że zostały one częściowo napisane w Pythonie przy użyciu frameworku Django. I choć nie jest on pozbawiony wad, warto pamiętać o dwóch zasadniczych kwestiach, które przechylają szalę na korzyść tego frameworku. Django powstało w odpowiedzi na konkretne zapotrzebowanie czyli konieczności dodawania i rozwijania aplikacji w bardzo krótkim czasie. Kolejnym powodem by zainteresować się Django są jego użytkownicy i społeczność, która współpracuje ze sobą w ramach kultury open source. Django to framework, który wciąż się rozwija i jest nieustannie udoskonalany.

Nowa inicjatywa Geek Girls Carots

Świetną okazją do zapoznania się z tym frameworkiem, poznania jego zastosowania i stworzenia swojej pierwszej aplikacji webowej, będą zbliżające się warsztaty Django Carrots – pierwsza edycja warsztatów programistycznych organizowanych przez Geek Girls Carrots w Warszawie. Warsztaty odbędą się w dniach 23 – 25 listopada i będą skierowane do wszystkich chętnych, którzy do tej pory nie programowali, programują w innych językach i chcieliby spróbować swoich sił w środowisku Python, a także tych, którzy pierwsze kroki w tymże środowisku poczynili i chcieliby podszlifować zdobyte dotychczas umiejętności.

Dlaczego Django Carrots?

Warsztaty Django Carrots zostaną przeprowadzone w bardzo dogodnej dla uczestników formule. Ponieważ organizatorzy stawiają na efektywną pracę, maksymalne wykorzystanie czasu, a przy tym komfortowe warunki i bezpośredni kontakt z uczestnikami, praca warsztatowa będzie odbywała się w trzyosobowych podgrupach, nad pracą których, będą czuwali mentorzy – doświadczeni programiści. Dzięki temu każdy uczestnik warsztatów będzie mógł skupić się na samodzielnej pracy nie tracąc wsparcia swojej grupy i mentora.

W zespole siła

Głównym motorem warsztatów są mentorzy, którzy z Django pracują na co dzień. Ich wiedza i doświadczenie będą solidnym wsparciem uczestników przy realizacji programu warsztatów. Do współpracy przy Django Carrots zostali zaproszeni: Marta Bogdal, Radek Czajka, Tomek Dubrownik, Krzysztof Figaj, Konrad Hałas, Grzegorz Kapkowski, Zofia Ostoja-Starzycka, Krzysztof Płocharz, Łukasz Rekucki, Ola Sitarska, Marek Stępniowski, Anna Warzecha. O tym dlaczego warto spróbować swoich sił w Django, przekonuje jedna z mentorek, Ola Sitarska: Warsztaty Django Carrots to świetna okazja do rozpoczęcia swojej przygody z programowaniem. Django jest przystępnym i użytecznym webowym frameworkiem. Nieustannie używam go w swojej pracy.

Jeżeli jesteś osobą ciekawą nowych rozwiązań, chcesz poznać i nauczyć się, bądź doskonalić swoje programistyczne umiejętności – zgłoś swoją chęć wzięcia udziału w warsztatach do 6 listopada, wypełniając formularz, który znajduje się pod tym linkiem.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie Geek Girls Carrots.

źródło: informacja prasowa